Zasa naša neprehľadná legislatíva

Obrázok

Právna poradňa je zameraná na problematiku súvisiacu s tehotenstvom, materstvom, rodičovstvom, deťmi a súvisiacimi rodinno-právnymi a pracovno-právnymi vzťahmi.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Do pozornosti Vám odporúčame knižku PRÍRUČKA PRE RODIČA - začiatočníka, ktorej spoluautorkou je aj JUDr. Soňa Glezgo.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Zasa naša neprehľadná legislatíva

Poslaťod Xandra » Str 25.Nov. 2009 18:38

Dobrý deň, už sedím celý deň pri nete a mám v tom len guláš.....rodičovský príspevok, príspevok na starostlivosť o dieťa....
Mám taký malý problém: Som na riadnej materskej dovolenke od začiatku roku 2008, poberám rodičovský príspevok, od 1.2. 2010 nastupujem do práce (moje dieťa bude mať 8.2.2010 dva roky) a pre dieťa som si vybavila jasle na jeden rok (kým nebude mať teda tri roky).
Mám vôbec ešte nárok na nejaký príspevok, ak budem pracovať aj ja aj môj manžel?
Musím rodičovský príspevok zrušiť a požiadať o príspevok na starostlivosť o dieťa a každý mesiac dokladovať výdavky na jasle?
Mám nárok na zvýšený rodičovský príspevok od 1.1.2010 do 8.2.2010, teda na dva mesiace, kým dieťa nedovŕši dva roky?
Treba o zvýšený rodičovský príspevok požiadať písomne, alebo mi ho vyplatia automaticky?
Veľmi pekne Vám vopred ďakujem za informácie.
S pozdravom
Alexandra Dlutková.
Xandra

Re: Zasa naša neprehľadná legislatíva

Poslaťod JUDr. Soňa Glezgo » Sob 28.Nov. 2009 21:16

Dobrý deň.

Ak nastúpite do práce a dieťa dáte do jaslý, môžete si uplatňovať nárok na príspevok na starostlivosť o dieťa. Zmenu pomerov, ktorá odôvodňuje zánik nároku na rodičovský príspevok, je potrebné oznámiť na úrade práce do 8 dní. Na jednom mieste vybavíte všetko, poskytnú Vám presné pokyny aj žiadosti.
JUDr. Soňa Glezgo
JUDr. Soňa Glezgo

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na JUDr. Soňa Glezgo (Právna poradňa)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť