mimomaternicové tehotenstvo

ObrázokObrázok

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

mimomaternicové tehotenstvo

Poslaťod termar » Str 24.Okt. 2012 16:41

Dobrý deň, tak Vám píšem ešte raz ohladne tej mojej diagnozy. Začala som krvácať mimo menštruácie a bola som na vyšetrení. Predpísali mi antibiotiká že vraj mám zápal maternice lebo ma bolelo aj v podbrušku a brali mi aj výtok s krčka maternice kde som mala výsledok e coli +++. ke dsom neprestávala krvácať spravila som si po dvoch týždňoch test tehotenský a vyšiel mi pozitívny.Robila som si test lebo sa mi zdalo že mám napnuté prsia a zvačšené brucho. Doniesla som to doktorke ukázať a zobrala mi krv kde sa mi potvrdilo HCG hodnota okolo 243. Keďže doktorka nevidela po 4 týždnoch nič na sone poslala ma do nemocnice na podozrenie mimomaternicového tehotenstva. V nemocnici mi zobrali krv a brali mi ju každý druhý den a hodnota mi klesala nakoniec som ju mala už 60. V nemocnici vylučili mimomaternicové tehotenstvo že šlo pravdepodobne o potrat normálneho tehotenstva ale v skorom štádiu tak nič nezachytili.Dokonca sa jeden doktor vyjadril že som tehotna ani nebola len mi nejako zblbla menštruácia tak už neviem. Robili mi len sono vyšetrenia. Krvácať som neprestala a po 30 dni krvácania mi včera pichli inekciu na stiahnutie maternice.Deň po inekcii som trošku začala špiniť neviem či to je normálne? A pri dýchaní ma strašne šteklí brucho. Doktorka mi dala antibiotika že asi zápal. Ta ja už neviem čo mi vlastne je?? Chcela som sa spýtať robím neďaleko Vašej ordinácie, vyšetrujete pacientky aj ked nemám zmluvu u Vás ja by som si vyšetrenie aj zaplatila. S pozdravom
termar

Re: mimomaternicové tehotenstvo

Poslaťod MUDr. Karol Javorka » Sob 24.Nov. 2012 21:20

Dobrý deň. S najväčšou pravdepodobnosťou sa naozaj jednalo o spontánny potrat v rannom štádiu tehotnosti. Podstatné je kontrolovať hladinu HCG a USG nález až to negatívneho výsledku. Potom samozrejme sledovať pravidelnosť menštruačného cyklu. U nás Vás vyšetrujeme bez akýchkoľvek poplatkov aj pacientky, ktoré nie sú u nás registrované.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť