Tehotenstvo a krvacanie

ObrázokObrázok

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Tehotenstvo a krvacanie

Poslaťod majisko » Pia 28.Mar. 2008 13:06

Dobrý deň pán doktor.Som v 7.tt+4 deň a pred dvomi dňami som začala krvácať.Najprv to bolo špinenie,potom jasnočervená krv a teraz je postupne tmavočervená hustejšia.Som momentálne v Írsku a v nemocnici ma iba vyšetrili zobrali krv,na utz. vraj ešte nieje nič vidieť a na krvácanie som nedostala žiadnu odpoveď.Podľa výsledkov som tehotná.Tak vás prosím o radu,čo to može byť?Ako dlho trvá krvácanie pri potrate?Myslíte že by mohlo ísť o potrat?Čítala som že krvácanie v prvom trimestri býva často.Neužívam žiadne lieky ani mi nič nechceli predpídsať,tu je totiž strašný prístup k pacientom.Kúpila som si magnésium+calcium a užívam iba kys.listovú.Neviem čo mám robiť.Poradťe!Ďakujem pekne.Pekný deň
maja
majisko

Tehotenstvo a krvacanie

Poslaťod MUDr. Karol Javorka » Ned 30.Mar. 2008 18:40

Dobrý deň. Akékoľvek krvácanie v tehotnosti je indikáciou na hospitalizáciu (u nás). Vždy sa jedná o riziko potratu, ktorému je nutné snažiť sa predísť alebo aspoň predísť jeho komplikáciám. Postup, ktorý bol zvolený vo Vašom prípade určite nie je štandardný a presviedča ma o tom, že naše zdravotníctvo je určite na lepšej úrovni. Krvácanie v tehotnosti je nutné riešiť hormonálnou substitúciou, ktorú bohužiaľ asi voľne nekúpite.
Veľmi rád by som Vám pomohol, no asi jediným riešením by bolo, vrátiť sa domov.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť