vysetrenia po umrti babetka

ObrázokObrázok

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Poslaťod andrea Liesnerova » Štv 14.Aug. 2008 15:53

dobry den. prosim Vas o radu. stratila som dietatko v 29. tt. na pitve nanasli ziadnu vadu, dietatko bolo zdrave. na histologii napisali, ze pupocnik meral 20,5 cm a na placente bol hematom v.s. retroplacentarny a tromboza placentarnych ciev. gynekolog mi povedal, ze to nemusela byt pricina ale ze to mohlo vzniknut po odumreti plodu. nenaordinoval mi ziadne dalsie vysetrenia, len ma vraj v dalsom tehotenstve budu castejsie kontrolovat. no nemala by som podstupit aspon nejake hematologicke vysetrenie vzhladom na tu trombozu? a kto by ma mal na taketo vysetrenie odporucit-gynekolog? alebo môj obvodny lekar? dakujem za odpoved.
andrea Liesnerova

Poslaťod MUDr. Karol Javorka » Štv 14.Aug. 2008 20:04

Dobrý deň. Zažili ste jednu z najsmutnejších udalostí v živote a je mi to veľmi veľmi ľúto.
Podľa môjho názoru mohol byť retroplacentárny hematóm príčinou intrauterínneho úmrtia plodu. Trombóza sa mohla pridružiť potom ako reakcia na rozsiahle retroplacnetárne zakrvácanie. Jedná sa bohužiaľ o poruchu vývoja tehotnosti, ktorá by nemala byť dôsledkom nejakého Vášho ochorenia. Jednoducho Vás postretla nešťastná tehotenská patológia. Preto si nemyslím, že by sa vyšetreniami podarilo zistiť príčinu.
Veľmi silno Vám držím palce, aby v ďalšej tehotnosti všetko dobre dopadlo. To bude na Váš smútok ten najlepší liek.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť