krcne mandle

Obrázok
MUDr. Kučerová Renáta
Centrum Kramáre
jednodňová chirurgia
Limbová 22 - Bratislava
t.č.: 0918 40 49 03

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Lekárka v súkromnej usno-nosno-krčnej ambulancii a v Centre jednodňovej chirurgie v Bratislave pre ochorenia ušno-nosno-krčné a choroby hlavy a krku. Venuje sa najmä operačným výkonom ako vyberanie detskej nosohltanovej mandle, krčných mandlí, operácií nosa, hlasiviek a uší.
http://www.centrumkramare.sk
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

krcne mandle

Poslaťod evickag » Ned 20.Sep. 2009 21:10

Dobry den pani doktorka,
mam 4,5 rocneho syna. ako 2-rocnemu mu bola v lokalnej anesteze vyberana nosna mandla, bol casto chory, zahlieneny, zachripnuty, pocas spanku strasne chrapal s apnoickymi pauzami. O kratky cas po vybrati sa vsetko vratilo naspet a ako 3,5 rocnemu mu bola nosova mandla vyberana znovu, teraz uz v celkovej anesteze. Vycistili mu aj zanesene uska a dali mu stipuly, ktore mu boli v juli vybrate. Syn je alergik , od baby cias chodime na alergologiu, berie Zyrtec 10 kv. denne, a vecer 1 tbl. singulair, kvoli kaslu, ktory ho taktiez trapil.Astmu , ale potvrdenu nema.Napriek tomu vsetkemu je stale zahlieneny, stazuje sa na upchaty nos, hovori huhnavo a v noci silne chrape, mam pocit, ze s apnoe pauzami. Sestra s nim nechce spat v jednej izbe.Nas pan dr. ORL nam povedal, ze ma hypertroficke krcne mandle, preto to chrapanie a doporucuje ich vybrat. Syncek nikdy este nemal anginu, stale ma len bronchitidy so skaredym kaslom a vtedy uziva ATB.Co by ste nam poradili vy pani doktorka. Ak by sme krcne mandle dali vybrat, nebude mu to lymfaticke tkanivo chybat? Moze sa stat, ze po vybrati mandli budu viac postihnute priedusky, prip. pluca bakteriami a virusmi. Prestane nocne chrapanie?
Za Vasu odpoved vopred dakujem.
Eva G.
evickag

Re: krcne mandle

Poslaťod MUDr. Renáta Kučerová » Uto 29.Sep. 2009 13:49

Urcite je potrebne v prvom rade spravit vysetrenia, aby sa zistilo, ci su mandle zdrave alebo nie. Odber krvi, kultivacne vysetrenie... V pripade, ze su mandle zdrave, dieta nemava anginy a su skutocne len velmi velke, ze brania dychaniu, je mozne ich len stiahnut/ akoby scvrknut ich tkanivo/ pomocou vysokofrekvencneho tepla. Mandle budu nadalej plnit svoju funkciu v tele a malo by sa mu aj lahsie dychat. Pre mna je vsak zahada, preco ma stale hlieny. To urcite nieje kvoli zvacsenym mandliam, takze je potrebne vyriesit aj tento problem. Mozno ma opuchnutu sliznica nosa, ktora produkuje hlien. Vtedy sa davaju lokalne spreje do nosa a postupne sa moze stav upravit.
MUDr. Renáta Kučerová

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na MUDr. Renáta Kučerová (Poradňa ORL)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia