Adopcia do zahranicia ( UK ) | Mgr. Zuzana Zimová (Poradňa nielen o adopcii) | ARCHÍV | poradne.rodinka.sk

Adopcia do zahranicia ( UK )

V spolupráci s Občianskym zružením Návrat máte k dispozícii poradenstvo o náhradnom rodičovstve (adopcii, pestúnskej starostlivosti alebo profesionálnom rodičovstve dieťaťa).

Na vaše otázky odpovedá sociálna poradkyňa Návratu, občianskeho združenia pre poradenstvo v náhradnom rodičovstve.

Návrat prevádzkuje Infolinku nielen o adopcii a www.adopcia.sk.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Adopcia do zahranicia ( UK )

Poslaťod evawhyte » Uto 20.Jan. 2009 21:27

Dobry den, volam sa Eva a s priatelom by sme chceli zacat adopciu mojho syna lebo ex-manzel po rozvode nejavi zaujem. Ja pochadzam zo Slovenska ale priatel je anglican. Zijeme, aj s dietatom, v spolocnej domacnosti uz vyse roka. Priatel hradi vsetky financne naklady na dieta z jeho vrecka. Syn ma takmer 4 roky. Mozete mi prosim poradit, kde zacat s adopciou ? Dakujem, s uctou Eva.
evawhyte

Poslaťod Mgr. Zuzana Zimová » Štv 19.Mar. 2009 11:52

Pri adopcnom procese sa posudzuje obvykly pobyt. Pokial si chce dieta osvojit slovensky obcan, prip. cudzi statny prislusnik zijuci obvykle na Slovensku, postup je nasledovny:
Navsteva okresneho uradu prace, socialnych veci a rodiny v mieste obvykleho pobytu, priprava na osvojenie.
U obcanov a cudzich tatnych prislusnikov zijucich obvykle v zahranici sa vybavuje osvojenie prostrednictvom Centra pre medzinarodno-pravnu ochranu deti, podrobnosti najdete na tejto internetovej adrese:
http://www.cipc.sk/
Zimova Zuzana, Navrat o.z.
Mgr. Zuzana Zimová

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na Mgr. Zuzana Zimová (Poradňa nielen o adopcii)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Používame súbory cookie.