Navrat na RD resp. ziadost o predlzenu RD

Obrázok

Právna poradňa je zameraná na problematiku súvisiacu s tehotenstvom, materstvom, rodičovstvom, deťmi a súvisiacimi rodinno-právnymi a pracovno-právnymi vzťahmi.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Do pozornosti Vám odporúčame knižku PRÍRUČKA PRE RODIČA - začiatočníka, ktorej spoluautorkou je aj JUDr. Soňa Glezgo.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Navrat na RD resp. ziadost o predlzenu RD

Poslaťod Aprilka » Str 25.Nov. 2009 12:46

Dobry den,
prosim Vas o radu. Moj syn (3 roky a 4 mesiace) sa od septembra neadaptoval na pobyt v skolke. Po rozhovore s p. riaditelkou mi bolo doporucene syna dat do skolky az o rok. Doteraz chodil na 4 hodiny, viackrat ochorel a za posledne 2 tyzdne sa plac zhorsuje, preplace s prestavkami cele 4 hodiny, nezapaja sa do cinnosti len place za mnou. Ucitelky sa snazia ho zabavit ale nejde to (verim im). Riaditelka v podstate skonstatovala ze je na mna velmi fixovany, zavisly a ze sa to stava ze dieta nie je v 3 rokoch este na skolku pripravene. Dost som z tejto situacie prekvapena lebo syn je spolocensky, komunikativny. Nepocitala som s takymito tazkostami pri nastupe do skolky.
Zvazujem co dalej a chcela by som vediet ci mam este moznost poziadat o predlzenu RD prave z dovodu jeho zavislosti na mne. Myslim si ze spravu zo skolky ohladom neadaptacie mi poskytnu. Chcem so synom navstivit psychologicku okrem ineho aj za ucelom vypracovania posudku prave pre tuto ziadost, len potrebujem vediet ci je este mozne vratit sa na RD ak ide o ziadost o predlzenu RD. Momentalne som doma ako "osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov veku".
Dakujem.
Aprilka

Re: Navrat na RD resp. ziadost o predlzenu RD

Poslaťod JUDr. Soňa Glezgo » Sob 28.Nov. 2009 21:12

Dobrý deň.

Nie je možné vrátiť sa na rodičovskú dovolenku. Tá sa poskytuje do 6 rokov veku dieťaťa len za predpokladu, že by bol dieťaťu priznaný status dlhodobo nepriaznivého zdravotného stavu.
JUDr. Soňa Glezgo
JUDr. Soňa Glezgo

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na JUDr. Soňa Glezgo (Právna poradňa)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť