Výživné na deti

Obrázok

Právna poradňa je zameraná na problematiku súvisiacu s tehotenstvom, materstvom, rodičovstvom, deťmi a súvisiacimi rodinno-právnymi a pracovno-právnymi vzťahmi.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Do pozornosti Vám odporúčame knižku PRÍRUČKA PRE RODIČA - začiatočníka, ktorej spoluautorkou je aj JUDr. Soňa Glezgo.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Výživné na deti

Poslaťod ACS22 » Ned 13.Dec. 2009 19:47

pekný den prajem.mám jeden vážny problém a neviem na koho sa mám obrátit,prosím o pomoc ak je to možné,som rozvedená mám 3 detičky vo veku 18.16.14.súdom boli prisúdené otcovi boli sme všetci na psychologyckom vyšetrení dané súdom ja som mala dobrý posudok a bývalý manžel mal zlý je nebezpečný,agresívny aj tak sa p.súdkyna rozhodla deti prisúdit jemu pretože ja som nevedela detom zaobstarat bývanie bývam s druhom v podnájme,už 3 roky.v roku 2008 v decembri mi zablokoval exekútor účet a zobral mi z účtu 303 eura čo aj zarábam tohto času.pracujem ako upratovačka na strednej škole.súd mi určil minimálne výživné a to 24eura na osobu.platila som mu poštovou poukážkau avšak v mesiaci december 2008 som mu nevedela poslat kvoli exekúcii a on to využil a dal ma na exekúciu tohto času mám zrážky zo mzdy a to dve tretiny a mzdu mám čistú na účet 169 eura.v mesiaci marec som podala námietky na súd voči exekúcii a v mesiaci oktober 2009 mi súd zamietol ale od marca 2009 mi zrážali a v mesiaci december 2009 boli naraz od mojho zamestnávatela poslané 1089 eura exekútorovi.bývalý manžel poberal náhradné výživné ktoré mal aj sociálnemu úradu aj vrátit sumu 830 eura čo to neurobil,som zúfalá pretože mi stále vyvoláva a vyhráža čo robil aj perdtým so mnou ma týral.momentálne čakám s druhom dietatko som v piatom mesiaci mám zlé výsledky a pán doktor ma nechce pustit do práce robit a ja napriek exekúcii robím som v dobrom kontakte s mojimi detičkami.vypísaná som nikdy ešte nebola mám 37 rokou,a neviem čo mám robit ked budem vypísaná bojím sa že nebudem mat z čoho žit.som aj psychycky na tom zle.prosím o radu ak možte čo možem robit,volala som exekútorovi a on mi povedal že ked budem na PN tak mám požiadat o pozastavení exekúcie a doložit papier od lekára. Tak to by bolo všetko dakujem vopred za radu prajem pekný den.
ACS22

Re: Výživné na deti

Poslaťod JUDr. Soňa Glezgo » Uto 22.Dec. 2009 18:45

Dobrý deň.

Je mi ľúto, avšak nedokážem Vám odpovedať, pretože nerozumiem, čo sa vlastne pýtate. Chápem, že Vaša situácia je vážna a ťažká. Ak Vás Váš bývalý manžel obťažuje, alebo psychicky týra, obráťte sa na políciu.

Čo sa týka exekúcie, exekútor Vám poradil, postupujte podľa jeho rady. Ak chcete situáciu zmeniť, môžete požiadať súd o zmenu rozhodnutia v dôsledku zmeny pomerov. Môžete požiadať o pridelenie právneho zástupcu ex offo, tento Vás bude zastupovať v súdnom konaní.

Ak máte konkrétnu otázku, pokojne sa pýtajte opäť. Len prosím konkrétnejšie. Želám veľa trpezlivosti a pevné nervy.
JUDr. Soňa Glezgo
JUDr. Soňa Glezgo

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na JUDr. Soňa Glezgo (Právna poradňa)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia