RE:re: dobrovolne NP | Kika Kováčiková | Peniaze pre rodičov | poradne.rodinka.sk
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

RE:re: dobrovolne NP

Obrázok
právnička
Poradňa dočasne neaktívna
Ako zdroj informácií môžete využiť už zodpovedané otázky, alebo nasledujúce články:
Dobrovoľné poistenie a maximálne materské 2012
Dobrovoľné poistenie od 1.februára 2012
Prehľad peňažných dávok pre rodiča
Kika odpovedala na veci ako materské, rodičovský príspevok, a iné sociálne dávky, ktoré patria rodičom v súvislosti s narodením dieťaťa a starostlivosťou oň.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

RE:re: dobrovolne NP

Poslaťod zuzu. » Str 11.Jan. 2012 12:13

Dakujem vam velmi za promptnu odpoved. ja som sice materstvo planovala ale asi nie v dostatocnom predstihu... takze teraz rozumiem ze na matersku z DPN nemam nijako narok. Chcem sa ale opytat ake ma vyhody si na materskej /vyplacanej teda len zo zamestnania a PNP/ platit nadalej DNP (po dosiahnuti 270 dni) sa prihlasit podla noveho zakona a platit dalej?
Mozu mi napriklad popri materskej z PNP vyplatit z DPN napr. OCR-ku? alebo aky iny vyznam to moze mat?
nie je teda naozaj lepsie to po 270 dnoch zrusit?
Omluvam sa - zial odpoved na moje info som doteraz nikde nenasla...
Pekny den prajem.
Zuzu
zuzu.

Re: RE:re: dobrovolne NP

Poslaťod Kika Kovacikova » Štv 12.Jan. 2012 10:36

Dobrý deň,

nie je možné poberať iné nemocenské dávky, keď poberáte materské. Ak Vám naozaj nevychádza 270 dní DNP ku dňu pôrodu, môžete si podať odhlášku z poistenia už dnes, nemusíte ho platiť, kým budete mať 270 dní a zanikne zo zákona.
Kika Kovacikova

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na Kika Kováčiková

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Používame súbory cookie.