dojcenie dvojiciek | ⇒» Mária Kohútiarová - poradňa dojčenia | ARCHÍV | poradne.rodinka.sk

dojcenie dvojiciek

Obsahom ďalšej poradne je aj tehotenstvo, dojčenie a prirodzená materská starostlivosť o dieťatko do troch rokov života - vrátane riešenia problémov a podpory.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

dojcenie dvojiciek

Poslaťod krenz » Str 16.Apr. 2014 17:34

Dobry den,

mam 8-tyzdnove dvojicky a potrebovala by som poradit (vo Vasich otazkach/odpovediach som zial tuto temu nenasla).
Chlapci sa narodili s vahami a dlzkami: 2870g/50 cm a 2920g/51cm. Rodila som cisarskym a zacala som kojit uz na druhy den (v intervale kazde 2-3 hodiny; aj na striedacku aj oboch naraz - ako mi to vyslo). Asi po dvoch tyzdnoch sme boli v poradni a pani doktorka mi doporucila zacat chlapcov dokrmovat, nakolko malo priberali (pod 100g/tyzden). Tak sme teda nabehli na novy system, ktory teda nepriniesol ocakavany klud v mojej dusi..teda, co sa tyka vahovych prirastkov ano (chlapci priberaju cca.300g/tyzden), ale najst najprv to spravne mliecko, potom system..nic moc..
Robim to tak, ze vzdy chlapcov nakojim z kym sa sami neodtiahnu a pokial potom nevedia zaspat (co nie je pravidlom) a su placlivi tak im este raz ponuknem prsnik (hoci mam pocit, ze tam uz nic nie je) a pokial sa neukludnia, tak az potom UM...Zo zaciatku mi chlapci viseli na prsnikoch aj hodinu, teraz je to uz len 15-max 30 min. Podla vsetkych informacii a aj skusenosti viem, ze v podstate babtku staci pit intenzivne 10-15 min (a oni teda piju intenzivne - kojim ich zasadne naraz). Stava sa, ze po vypiti UM su nespokojni, niekedy grckaju (resp.su plni)..A tak uvazujem nad tym, ze ci vobec to dokrmovanie este potrebuju? Dokrmujem ich z flase (lyzicky a striekacky pri dvojickach su velmi problematicke) - ale zatial to problem nerobi - davaju jednoznacne prednost prsniku pred flasou..a ked im UM ponuknem, tak vypiju priemerne 20-40ml, niekedz este menej a malokedy viac... Hovori sa, ze zdrave dieta pije len ked je naozaj hladne, inak si nevezme, ale nie som si ista, ci je to naozaj tak..
Zaroven neviem, ci si spravne vysvetlujem to ich "vymyslanie" tym, ze su hladni...
V 6 tyzdni mali obaja okolo 3900g a 55 cm.
Viem, ze kojenie dvojiciek je narocnejsie na mnozstvo mlieka, kedze pre kazdeho musi stacit jeden prsnik..ale pokial plati zasad, ze pokial sa priklada casto tak sa vytvori tolko mliecka kolko je potrebne..
este jeden detail, ktory neviem, ci moze ovplyvnit mnozstvo MM - mam silikonove implantaty, plasticky chirurg mi povedal este pred mojim otehotnenim, ze to dojcenie neovplyvni..aky je Vas nazor?

Vopred dakujem za odpoved a radu (ci prestat dokrmovat)!

So srdecnym pozdravom,
Katarina
krenz

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» Mária Kohútiarová - poradňa dojčenia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Používame súbory cookie.