vojtova metóda | ⇒» Poradňa fyzioterapeuta: Mgr. Andrej Foltýn | ARCHÍV | poradne.rodinka.sk
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

vojtova metóda

Liečba a prevencia u detí aj dospelých.
Viac o ponuke a metódach rehabilitačného oddelenia
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

vojtova metóda

Poslaťod Barrbara » Pia 01.Aug. 2014 13:28

Dobrý deň,
Mám 8 mesačnú dcérku. Keď mala asi 4 mesiace, poslala nás pediatricka na neurologiu, pretože sa mala nechcela točiť na bruško. Po prvom vyšetrení nás poslali domov že jej ešte dáme čas. Pri ďalšej kontrole, keď mala 5,5 mesiaca sa stále sama neotocila,aj keď z bruška na chrbát to jej išlo. Dostali sme rehabilitácie,Vojtovu metódu. Zabralo, malá sa pretaca ako drak,,rada sa na brušku hra, vzpiera sa na rúčky, otáča sa na brušku dookola. Ešte nechodí po štyroch ani nesedí. Keďže sa aktívne začala otáčať neskôr,mala skoro 7 mesiacov,pripisujem tomu aj to ostatné "omeškanie " Žiadne vyšetrenia nič neukazali, boli sme aj na genetike, všetko je však poriadku. Posledná neurologicka kontrola dopadla tak že máme napísané Primeraný PM vývoj,rehabilitácie pre dočasnú svalovú slabosť. Na moju otázku či si to už mala všetko dobehne, mi povedali že áno. No a tu je moja otázka. Keďže mám zdravé dieťa, ktorému sa nič nenašlo, len je "pomalšie " je nutné ju stále rehabilitovat? Je to dosť veľké trápenie a nepríde mi to pri nej nutné. Môžem jej dať vlastný čas aby sa už posuvala vlastným tempom? Pýtam sa lebo naša rehabilitačná sestra ma presviedča že je potrebné s ňou chodiť ďalej... Uz mi to pripadá že si chce udržať pacienta.

Ďakujem za radu
Barrbara

Re: vojtova metóda

Poslaťod Mgr. A. Foltyn » Str 06.Aug. 2014 8:40

Dobrý deň.
V tomto prípade by bolo asi lepšie si s vami osobne prebrať anamnézu od pôrodu až do teraz, plus vyšetriť si Vašu dcérku. Na základe toho by sa dalo určiť, či ide len o spomalenie vývoja a netreba cvičiť, alebo ide o akúsi vývojovú deformáciu, ktorá by sa mohla prejaviť v staršom veku ( napr. skoliozou...) a preto je lepšie byť stále v terapii. Nie vždy je nutné cvičiť a stačí len sledovať dieťa či sa vyvíja aj keď pomalšie ale správne. Inokedy na základe kineziologického rozboru je treba terapia aj keď mamička má pocit že sa nič nedeje.
S pozdravom
Andrej Foltýn
Mgr. A. Foltyn

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» Poradňa fyzioterapeuta: Mgr. Andrej Foltýn

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Používame súbory cookie.