Dieťa má hlášky, že sa chce zabiť | PhDr. Kornélia Dibarborová | Poradňa detského psychológa | poradne.rodinka.sk
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dieťa má hlášky, že sa chce zabiť

Obrázok

Detská klinická psychologička.
Poradňa je dočasne neaktívna

PRAX: Odd. klinickej genetiky (1978-2005), od I/2006 - Neštátna psychol. ambulancia (s priamou platbou bez účasti zdravotných poisťovní).

Odpovie na otázky súvisiace s psychomotorickým v ý v i n o m detí (hlavne 0 - 10r.): nerovnomerný alebo rizikový vývin, deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou, DMO, Downov sy., deti v adopcii, svalová hypotonia, zaostávanie vývinu reči atď.

Výchovné a rodinné poradenstvo: poruchy adaptácie, spánku, stravovania, problematika mimoriadne nadaných detí, deti po umelom oplodnení, krízová situácia v rodine vplývajúca na dieťa.

Školská zrelosť a poradenstvo pri voľbe školy.
KONTAKT:
MEDICENTRUM, Strečnianska 13, 851 05 Bratislava - Petržalka.
Objednávanie telefonicky: 0905 798 810 (aj bez odporučenia lekára).
Viac...

Archív zodpovedaných otázok od roku 2006 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Dieťa má hlášky, že sa chce zabiť

Poslaťod lumazuja » Štv 30.Jún. 2016 13:33

Dobrý deň, mám 9,5 ročného syna, diagnostikovaného ako nadpriemerne inteligentného (IQ si presne nepamätám, ale bolo to v nižších hodnotách spektra nadpriemernej inteligencie). Navštevuje školu s programom APROGEN pre tieto deti. Pani učiteľka ma požiadala, aby som s ním absolvovala psychologické vyšetrenie vzhľadom k tomu, že niekoľkokrát sa správal až tak agresívne, že vyľakal ostatné deti. Bolo to pri rôznych situáciách, ktoré on považoval pre seba ako nespravodlivé. Nie že by niekoho vyslovene zmlátil, ale je veľmi nahnevaný, kričí, prípadne sotí dotyčného. Pani psychologička povedala, že nevidí vyslovene prvky agresivity, poradila nám zopár vecí do bežného života, športovať aby sa vybil(syn má na hokejové tréningy cca 4x do týždňa, hokej má veľmi rád) a povedala, že u neho vidí črty aspergerovho syndrómu. Zatiaľ sme to nijako ďalej neriešili a pravdu povediac, ani veľmi nechceme, pokiaľ to nebude nutné.
Čo ma však trápi je, že je často v zlej nálade, hľadá si dôvody byť v zlej nálade a pri "banálnych" dôvodoch vyhlasuje, že sa chce zabiť (napr. v školskom klube prehrali vo futbale v ročníkovom turnaji, v reštaurácii nemali takú polievku, na ktorú sa tešil, bufet s cukrovou vatou bol zavretý a pod....) Vysvetľujem mu, že život prináša rôzne situácie, ktoré nevieme vždy ovplyvniť a my sa musíme prispôsobiť a dúfať, že na budúce sa to podarí ale zatiaľ to nepomáha. Mám tieto vyhlásenia o zabití sa nejako riešiť alebo na ne práveže nijako nereagovať? Mám pocit, že keď na jeho výbuchy zlosti nereagujem, ukludní sa rýchlejšie, než keď vysvetľujem dookola to isté. Ale zase, nechcem situáciu zanedbať....
lumazuja

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na PhDr. Kornélia Dibarborová

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

Používame súbory cookie.