nastup do zamestnania po RD

Obrázok

Právna poradňa je zameraná na problematiku súvisiacu s tehotenstvom, materstvom, rodičovstvom, deťmi a súvisiacimi rodinno-právnymi a pracovno-právnymi vzťahmi.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Do pozornosti Vám odporúčame knižku PRÍRUČKA PRE RODIČA - začiatočníka, ktorej spoluautorkou je aj JUDr. Soňa Glezgo.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

nastup do zamestnania po RD

Poslaťod Sancha » Štv 10.Apr. 2008 21:37

Dobry den, prosim o radu ako postupovat pri nastupe do zamestnania po RD.
1. kedy som povinna nastupit do zamestnania, aby som neprisla o pracovne miesto, t.j. kedy mi konci RD? Najblizsi pracovny den po synovych 3. narodeninach?
2. Mozem nastupit aj skor? Zamestnavatelovi som neoznamovala, do kedy mienim zostat na RD.
3. Ako postupovat? Firmu, v ktorej som pracovala, odkupila ina firma a z mojich kolegov uz tam nikto nepracuje. Netusim, co od nich mozem ocakavat, ale podla vyjadrenia byvaleho riaditela v lepsom pripade vypoved, v horsom tlak na odchod dohodou, t.j. bez odstupneho (pridelenim neakceptovatelnej prace a pod.). Mam im pisomne oznamit, ze mienim nastupit? S akym casovym predstihom im to mam oznamit? Mam ich poziadat, aby mi oznamili pracovnu dobu a miesto vykonu prace (v priestoroch, kde som mala kancelariu, uz firma nesidli)?
Vopred dakujem za radu.
Filipko 12/2005
Sancha

Poslaťod JUDr. Soňa Glezgo » Sob 12.Apr. 2008 16:49

Dobrý deň, Sancha. Vaša situácia je neštandardná vzhľadom k tomu, že ako uvádzate ste o rodičovskú dovolenku nežiadala. V tom prípade Vám ani nemohla byť poskytnutá, resp. ak aj bola, bola to dobrá vôľa zamestnávateľa. Nárok na rodičovskú dovolenku trvá do troch rokov veku dieťaťa. Zamesntávateľ ju poskytuje v rozsahu, v akom o ňu zamestnankyňa požiada. Odporúčam Vám osobne zájsť za zamestnávateľom a informovať sa o svojom stave. Predpokladám, že ak Vás nikto doteraz nekontaktoval, ste vedená ako zamestnankyňa na rodičovskej dovolenke. Nie je stanovené, ako dlho dopredu je potorebné oznámiť zamestnávateľovi svoj nástup. Je to na Vás, ale v záujme Vašej právnej istoty a korektných vzťahov urobte potrebné kroky čo najskôr. Zájdite na personálne oddelenie, príp. priamo na vedenie ( netuším akú máte u zamestnávateľa organizačnú štruktúru) a informujte zamestnávateľa o svojom úmysle nastúpiť do zamestnania. Žiadajte všetky potrebné informácie, teda aj o mieste výkonu práce, aj o pracovnom zaradení. Termín nástupu je pre Vás najneskôr deň po narodeninách svojho dieťaťa.
JUDr. Soňa Glezgo
JUDr. Soňa Glezgo

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na JUDr. Soňa Glezgo (Právna poradňa)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia