Sirotsky dôchodok

Obrázok

Právna poradňa je zameraná na problematiku súvisiacu s tehotenstvom, materstvom, rodičovstvom, deťmi a súvisiacimi rodinno-právnymi a pracovno-právnymi vzťahmi.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Do pozornosti Vám odporúčame knižku PRÍRUČKA PRE RODIČA - začiatočníka, ktorej spoluautorkou je aj JUDr. Soňa Glezgo.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Sirotsky dôchodok

Poslaťod Tono » Str 09.Apr. 2008 23:49

Dobrý deň, viem ze som na stranke babetko.sk takze moja otázka bude trochu odveci ale fakt si s tym neviem rady a bol by som velmi rad keby ste mi s tym pomohli.

Pozorne som si prestudoval zákon č. § 76 Zbierky zákonov č. 461/2003, kde sa hovorí o nároku na sirotský dôchodok, ktorý mi sociálna poisťovna nechce uznať na mojho syna, ktorý má 20 rokov a navštevuje Vysokú školu Bánskú technickú univerzitu v Ostrave.

Odôvodnili to týmto- citujem:" Vaše potvrdenie o štúdiu na Vysokej škole Bánskej technickej univerzite v Ostrave sme postúpili Ministerstvu školstva Slovenskej republiky, Stredisku na uznávanie dokladov o vzdelaní, na vyjadrenie, či štúdium na uvedenej škole sa považuje na účely nároku na sirotský dôchodok za sústavnú prípravu na budúce povolanie.

Či štúdium mojho syna je na účely budúceho povalania?? To je snad zart nie?

Ešte raz sa Vám ospravedlnujem za to ze hladam radu na portali babetko ale nikde inde mi este nikto neporadil.

s pozdravom

Anton Abík
Tono

Poslaťod JUDr. Soňa Glezgo » Sob 12.Apr. 2008 17:13

Dobrý deň, pán Abík. Z toho, čo ste napísali vyplýva, že Sociálna poisťovňa zatiaľ Vašu žiadosť nezamietla. Môžem len predpokladať, že zrejme nie je celkom istá akreditácia VŠ na ktorej študuje Váš syn, alebo majú pochybnosati z dôvodu štúdia v zahraničí. a z toho dôvodu zvolila Sociálna poisťovňa uvedený postup. Odporúčam Vám obrátiť sa priamo na Sociálnu poisťovňu a overiť, z akého dôvodu takýto postup. Konkrétne kroky pre uplatňovanie svojich nárokov môžete použiť až po doručení rozhodnutia Socálnej poisťovne vo veci samej. Prípadne sa skúste opýtať, aké ešte potvrdenia by ste mali predložiť, aby bolo možné rozhodnúť vo veci samej.
JUDr. Soňa Glezgo
JUDr. Soňa Glezgo

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na JUDr. Soňa Glezgo (Právna poradňa)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia