Lieky proti kaslu

Certifikovaná poradkyňa v dojčení absolvoval a školenia Laktačnej ligy v spolupráci s OZ Mamila a UNICEF . Ponúka internetové konzultácie, informácie a poradenstvo v oblasti dojčenia a starostlivosti o rodinu.

Archív všetkých odpovedí našej poradne dojčenia od roku 2003 nájdete TU

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Lieky proti kaslu

Poslaťod veronika1 » Štv 15.Máj. 2008 13:12

Dobry den,

Mam 7 mes. synceka, ktory je dojceny a postupne zavadzame prve prikrmy. Tento tyzden ochorel a uziva antibiotika Sumamed a sirup na kasel Ambrobene. Spolu s nim som chora aj ja - ide o beznu virozu nadcha, kasel. Zatial ju zvladam pomocou vitaminov a paralenu, ale potrebujem si dat aj nejaky liek proti kaslu. Chcem sa spytat, ci mozem uzivat Ambrobene sirup, aj ked v pribalovom letaku je uvedene, ze pri dojceni by sa uzivat nemal. Ale moje dieta ho tak ci tak berie, takze by sa vlastne len zvysila jeho davka o to mnozstvo, ktore sa dostane do mlieka.
Druhou moznostou je dat si sirup Hedelix, ktory mozem aj pocas dojcenia, ale na druhej strane nemozu sa nejakym sposobom tieto dva lieky u babetka "pobit"?

Vopred dakujem za Vasu radu.
veronika1

Poslaťod Mgr. Ema Krajčovičová » Str 21.Máj. 2008 16:30

Dobrý deň Veronika, prirodzene by som pri kašli siahla po lieku, ktorý je vhodný pre dojčiace matky. Nemyslím, že by malo prísť k nejakému stretu, lebo množstvo, ktoré sa do mliečka dostane je len minimálne.O kombinácii liekov by som sa však radšej poradila s ošetrujúcim lekárom. Na druhej strane, ak ambrobene pre Vás a dieťa by boli identické, naozaj nevidím príčinu prečo nebrať ten liek, ktorý berie aj dieťa, nie som však lekár a opať by som to prebrala s ošetrujúcim lekárom. A na záver by som ešte dodala, že existuje množstvo prírodných receptov a homeopatických liekov, ktoré môžete používať bez akéhokoľvek rizika a podľa mňa by mali byť prvou možnosťou pre dojčiace ženy.
Pozri napr. tu: http://zena.sme.sk/c/3741014/Nie-je-kas ... kasel.html
S pozdravom, E. Krajčovičová
Mgr. Ema Krajčovičová

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na Mgr. Ema Krajčovičová, psychologička (poradňa dojčenia)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia