Späť na MD- musím dať výpoveď?

Obrázok

Právna poradňa je zameraná na problematiku súvisiacu s tehotenstvom, materstvom, rodičovstvom, deťmi a súvisiacimi rodinno-právnymi a pracovno-právnymi vzťahmi.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Do pozornosti Vám odporúčame knižku PRÍRUČKA PRE RODIČA - začiatočníka, ktorej spoluautorkou je aj JUDr. Soňa Glezgo.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na MD- musím dať výpoveď?

Poslaťod katarina zalesnakova » Pon 07.Jan. 2008 13:06

Z MD som po 8. mes. nastúpila späť do práce, t.z. poberám plat i rodičovský príspevok. Syn má 17 mesiacov. Zaujíma ma, aký mám zvoliť postup (pri zamestnávateľovi, poisťovni atď.), ak by som sa chcela vrátiť znova na MD. Musím dať výpoveď? Ešte podotýkam, že som znova tehotná, ale nástup na MD mi vychádza až v júni. Čo ak by som chcela ísť na MD už skôr? Je to možné?
katarina zalesnakova

Poslaťod JUDr. Soňa Glezgo » Sob 12.Jan. 2008 16:36

Po 8 mesiacoch ste nastúpila do práce z rodičovskej dovolenky, nie z materskej dovolenky. Na rodičovskú dovolenku môžete nastúpiť kedykoľvek do troch rokov veku dieťaťa. O rodičovskú dovolenku je potrebné zamestnávateľa požiadať, aj keď zamestnávateľ je povinný poskytnúť Vám ju v rozsahu v akom o ňu požiadate ( spravidla najmenej na mesiac), teda žiadosť je vaicmenej formálna záležitosť, zákon ju vyžaduje. Písomná forma žiadosti nie je určená, osobne ju odporúčam zachovať.

Pokiaľ ide o nástup na novú materskú dovolenku, na túto máte nárok 6, max. 8 týždňov pred pôrodom. Ak budete na rodičovskej dovolenke, táto automaticky skončí nástupom na druhú materskú dovolenku, hovorovo sa tejto situácii hovorí reťazová materská.
JUDr. Soňa Glezgo
JUDr. Soňa Glezgo

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na JUDr. Soňa Glezgo (Právna poradňa)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia