predlženie RD | MPSVaR | ARCHÍV | poradne.rodinka.sk
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

predlženie RD

Obrázok

Riešime vaše otázky týkajúce sa poskytovania „rodinných dávok

- prídavok na dieťa,
- rodičovský príspevok,
- príspevok pri narodení dieťaťa,
- nový príspevok na starostlivosť o dieťa,
- príspevky v náhradnej starostlivosti a náhradné výživné.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

predlženie RD

Poslaťod Želka » Pia 06.Feb. 2009 18:06

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či pre posúdenie nepriaznivého zdravotného stavu dieťaťa ( pre predĺženie RD) je potrebné ísť aj pred posudkového lekára alebo môže posudková komisia rozhodnúť aj bez mojej prítomnosti?

A ak mi príde zamietnutie žiadosti- môžem sa odvolať? do koľkých dní od prevzatia rozhodnutia? a odvolanie treba dať na príslušný úrad, ktorý vydal rozhodnutie, či na vyšší orgán?

Je podľa Vás dostatočnou indikáciou pre predĺženie RD- zdvojená ľavá oblička (+ časté kontroly na nefrologii- aj keď momentálne stabilizovaný stav) + zápaly uška (cca 2-3x ročne) + liečba imunity + časté respiračné ochorenia spojené s vysokými teplotami (40°C)---všetko podložené lekárskymi potvrdeniami (nefrolog, imunolog,otorinolaringolog, pediater)?????

Ďakujem za odpoveď.
Obrázok
Obrázok
Želka

Poslaťod MPSVaR » Pia 13.Mar. 2009 17:29

Dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa môže posúdiť iba posudkový lekár, ktorý vychádza zo zdravotnej dokumentácie dieťaťa. Ak by ste nesúhlasili s výsledkom posúdenia máte možnosť odvolať sa proti rozhodnutiu na druhostupňový orgán. Termín na odvolanie a
príslušná inštitúcia sú uvedené v rozhodnutí vydanom podľa zákona o správnom konaní
Odbor štátnej podpory a stratégie sociálnej a rodinnej politiky , MPSVR SR
MPSVaR

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na MPSVaR

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Používame súbory cookie.