pocit, že výrastok

ObrázokObrázok

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

pocit, že výrastok

Poslaťod parizkova » Pon 06.Aug. 2012 6:14

Dobrý deň pán doktor,

bola som na vyšetrení niekedy v júni, kvôli výtoku. predpísal mi masť Jenamazol na doliečenie. Užívala som ju tri dni a výtok sa mi stratil. Mala som ísť do Slovinska na brigádu, tak som šla do lekárne, poradiť sa, čo si mám dať, ak by sa mi výtok počas dvoch mesiacov náhodou vrátil. Doporučili mi tabletky Mac Mirror. Výtok sa po krátkom čase objavil zas. Začala som užívať tabletky a asi pri 3 aplikácii som si v pošve nahmatala nejaký výrastok. Je asi 5 cm hlboko a má asi cca 2 cm. Keď ho zatlačím trochu bolí a mám pocit, že aj štípe, nachádza sa na zadnej strane (od konečníka). Tabletky som prestala užívať, výtok mi na dva dni ustal, ale teraz znovu pretrváva. Momentálne som na brigáde v Slovinsku a mám strach, aby to nebolo niečo vážnejšie. Mám sa vrátiť až v polovici septembra, tak sa chcem opýtať, čo to môže byť a či je nutné čo najskôr vyšetenie.
Ďakujem za odpoveď.

Lucia
P.S. užívam antikoncepciu Novynette
parizkova
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Str 27.Máj. 2009 17:49

Re: pocit, že výrastok

Poslaťod MUDr. Karol Javorka » Ned 19.Aug. 2012 11:16

Dobrý deň. Pokiaľ ste nehmatali spomínanú talbetku, mohlo by sa jednať o dôsledok zápalového porcesu, ktorý by mal po doliečení zmiznúť. Pokiaľ by tomu tak nebolo, požiadajte o vyšetrenie aj gynekológa v zahraničí. Nemalo by to byť nič vážne.
MUDr. Karol Javorka
 
Príspevky: 3944
Registrovaný: Štv 13.Dec. 2007 22:51


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia