Štípanie mechúra v tehotenstve

ObrázokObrázok

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Štípanie mechúra v tehotenstve

Poslaťod ivus80 » Sob 11.Aug. 2012 14:22

Dobrý deň, som v 11+3 t.t. Sem-tam ma štípe akoby v mechúri, ale nemám pri močení pocit pálenia, rezania, moč nezapácha, je číry (veľa pijem). Nemám žiadny výtok, iba taký normálny, číry, bez zápachu. Trošku ma bolia kríže, no nie stále. A to štípanie pociťujem skôr tak, keď sa trošku pokrčím, napr. pri upratovaní (nepreháňam to však :? )

Myslíte, že je dôvod na paniku? Že to môže byť zápal mechúra? Nemám ani zvýšenú teploty, nie je mi zle. Alebo je to spôsobené tlakom rastúcej maternice na mechúr? Alebo môžem mať nejaký vírus, baktériu,...? Poslednú kontrolu som mala 2.8., kedy bolo všetko v poriadku (a aj predtým ma tak sem-tam štípaval mechúr)

Ďakujem
ivus80

Re: Štípanie mechúra v tehotenstve

Poslaťod MUDr. Karol Javorka » Ned 19.Aug. 2012 11:57

Dobrý deň. Pri uvedených príznakoch je určite na mieste kultivačné vyšetrenie moču. Navštívte preto svojho gynekológa. Môže sa jednať o prvé príznaky rozvíjajúceho sa zápalu.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť