Bolesti hornej časti brucha v 3. trimestri

ObrázokObrázok

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Bolesti hornej časti brucha v 3. trimestri

Poslaťod cipinka55 » Uto 14.Aug. 2012 8:13

Dobrý deň. Som v 34.týždni tehotenstva a už dlhší čas (cca.mesiac )mávam bolesti v hornej časti brucha po lavej strane. Väčšinou začnú keď niečo robím, alebo chodím, ale niekedy aj keď nerobím nič. Keď si sadnem tak to trochu prejde, alebo keď si podoprem brucho rukami.Je to pocit (taký ťah), ako keby to bolo z toho, že mám stále ťažšie brucho, ale prečo to potom nebolí v celej hornej časti brucha?Potom som si myslela, že to sa bábo vystiera, ale bolí to aj keď sa nehýbe. myslíte, že je to tvrdnutie bruška? Lebo ani neviem, či som to vlastne mala, či nie. Ďakujem pekne za odpoveď
cipinka55

Re: Bolesti hornej časti brucha v 3. trimestri

Poslaťod MUDr. Karol Javorka » Pon 20.Aug. 2012 5:31

Dobrý deň. S najväčšou pravdepodobnosťou to naozaj súvisí s rastúcou maternicou. Ale, aby sa to potvrdilo objektívne, doporučoval by som USG vyšetrenie brucha, prípadne Gastroenterologické konzílium.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia