Bije seba

Obrázok

Detská klinická psychologička.
Poradňa je dočasne neaktívna

PRAX: Odd. klinickej genetiky (1978-2005), od I/2006 - Neštátna psychol. ambulancia (s priamou platbou bez účasti zdravotných poisťovní).

Odpovie na otázky súvisiace s psychomotorickým v ý v i n o m detí (hlavne 0 - 10r.): nerovnomerný alebo rizikový vývin, deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou, DMO, Downov sy., deti v adopcii, svalová hypotonia, zaostávanie vývinu reči atď.

Výchovné a rodinné poradenstvo: poruchy adaptácie, spánku, stravovania, problematika mimoriadne nadaných detí, deti po umelom oplodnení, krízová situácia v rodine vplývajúca na dieťa.

Školská zrelosť a poradenstvo pri voľbe školy.
KONTAKT:
MEDICENTRUM, Strečnianska 13, 851 05 Bratislava - Petržalka.
Objednávanie telefonicky: 0905 798 810 (aj bez odporučenia lekára).
Viac...

Archív zodpovedaných otázok od roku 2006 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Bije seba

Poslaťod dobka » Sob 29.Mar. 2008 20:59

Dobry den Vam prajem, poprosim Vas o radu pri riesenie nasho problemu:
Mame 15 mesacnu zdavu dcerku, ktora je nasim prvym dietatom. Vzdy bola mozno az prilis aktivna a neposedna, ale nikdy sme s nou problem nemali, prave naopak.
Pred dvoma mesiacmi sa zacala bit, najskor nas po tvari, potom kohokolvek, kto jej nevyhovel, nesedel, alebo ju len zobral na ruky, pripadne sa milo prihovoril. Boli dni ked si facku od nej odniesol kazdy, bez rozdielu clen rodiny - cudzi clovek. Nasledovalo bitie hraciek, hlavne babik a plysakov - vzdy po tvari. Opakovalo sa to vela krat denne. Riesili sme to rozne - od vysvetlovania /napr. ze hracky sa boja a nebudu sa s nou hrat az po zakazovanie a to bezvysledne. Vrchol vsetkeho zacal pred par dnami, ked zacala bit samu seba po tvaricke. Vzdy je to z dovodu - nedari sa jej nieco pri hre, nevyhovie sa jej - pripada mi to tak akoby sa trestala. Najhorsie je to, ze cim viac sa bije a tym aj zuri a place, tak tym vacsiu intenzitu a silu naberaju jej rucicky a aj napriek bolesti sa neprestava bit. Uz sme z nej zufali, nevieme ako na nu. Nikdy sme sa k nej negativne nespravali, nebili ju, nedali jej na to dovod - napr. ze si ju nevsimame, pripadne ju nekarhali, nehovorili, ze nieco nerobi spravne /nemohla to vidiet ani vo vztahu ja a manzel/. Nechapeme teda, kde to mohla odkukat, alebo je to psychologicky vyvoj? Staram sa o nu cely den ja, do kontaktu s inymi detickami prichadza vinimocne. Pred 3 mesiacmi sme sa prestahovali do ineho mesta, novy priestor znasala velmi dobre /spalnu sme zariadili-rozmiestnili podla povodnej, rovnako zoradne hracky v postielke.../ Nepostrehla som na nej ziadne psychicke zmeny alebo zmeny v spravani sa.
Citala som pani doktorka niektore temy s temou bitie, budem Vam velmi povdacna za Vas nazor, pripadne radu.
Vsetko dobre zela Miroslava.
Dakujem.
dobka

Poslaťod K. Dibarborova » Str 09.Apr. 2008 21:19

Milá Dobka.
Pár riadkov pod Vami som na tému bitie napísala svoj názor a ako sama píšete, prečítali ste si o tom aj v starších otázkach.
U Vašej dcérky nejde o odpozeranie, ako v prípade dieťaťa z MŠ.
15 mesiacov nie je vek, kedy by sa dali použiť argumenty, lebo slovná zásoba a chápanie reči je ešte veľmi obmedzené.
Čo môže byť príčinou takýchto prejavov u dcérky by som mohla zistiť len po dôkladnejšom poznaní okolností a po vyšetrení malej. Musela by som zistiť, na akom vývinovom stupni je, ako reaguje, aký je jej temperament, či nie je dráždivá atď.
Až potom by som Vám vedela cielene poradiť ako na ňu. Ak by ste mali záujem prísť do poradne, zavolajte mi na č. 0905 79 88 10.
S pozdravom, K.Dib.
K. Dibarborova

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na PhDr. Kornélia Dibarborová

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia