strach

ObrázokObrázok

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

strach

Poslaťod ketty.zt » Pon 17.Dec. 2007 13:54

Dobrý deň pán doktor. Chcela by som vás porosiť o radu. Pred 2 týždňami som bola hospitalizovaná v nemocnici. Doktorke sa nepáčil krčok vraj mal len 16mm. V enmocnici po týždni pozorovania prišli na to, že je moc mäkký a pri sone namerali už dlžku 35mm. Teraz končíme 25 tt (PM 26.6.2007. Ďalej by som sa chcela opýtať čo to znamená vnútorná bránka dilatovaná do cca 9mm. A ešte čo znamená Vag. bez progresie - hrdlo sakrálne 2 cm, vonk. bránka pre šcenzúrované. Z času na čas mi zvykne trošku tvrdnúť bruško - užívam magnezium 4 tabl.denne. Mám odporučený kludový režim. Pani doktorka mi ešte pred hospitalizáciou odporučila, že keby bola ona na mojom mieste dala by si urobiť serkláž. Mám strach či je všetko v poriadku nakoľko som v marci tohto roku mala spontánny potrat v 8tt. Prestala som už aj predtým než ma hospitalizovali v nemocnici chodiť do práce nakoľko mi je prednejšie zdravie dieťaťa ako peniažky. Ešte by som Vás pán doktor chcela poprosiť o vyjadrenie k sonograf. vyšetreniam, či sa bábätko vyvýja tak ako ma v 20 tt: BPD 50mm, FL 31, poloha labilná, AFV v norme, Placenta - post., Cirkulácia v norme. V 22 tt: BPD 53, FL 40, AC 172, AS +, plac.post.0, AFV v norme. S manželom sme uvažovali, že by sme si dali urobiť aj trojrozmerne sono ale bojim sa ci casto vykonávané sonograf. vysetrenie nemoze uskodit mojmu babatku. Dakujem Vám veľmi pekne už vopred za zodpovedanie na moje otazky a som velmi rada, že existuje aj takato forma poradne!!! Prajem Vám príjemný deň a príjemné prežitie Vianočných sviatkov!!! Ešte raz Vám vopred veľmi pekne ďakujem za zodpovedanie mojich otazok!!! S pozdravom Katarína
ketty.zt

strach

Poslaťod MUDr. Karol Javorka » Pon 17.Dec. 2007 16:23

Dobrý deň. Úprimne chápem Vaše obavy. Nález skrátenia krčka maternice je rizikový z hľadiska možnosti hroziaceho predčasného pôrodu. Podľa posledného USG nálezu, ktorý uvádzate (35mm) je to na hranici normy, takže bezprostredné riziko určite nehrozí. Dilatácia krčka na 9mm znamená sírku "otvorenia" kanála krčka, ktorý by inak mal byť uzatvorený. hraničný je aj palpačný nález (hrdlo 2cm sakrálne, bránka špička), ktorý len potvrdzuje presnejší nález ultrasonografický. Podľa posledných výsledkov si nemyslím, že je serkláž nevyhnutná. Určite to však vie posúdiť lepšie Vaša pani doktorka. Ultrasonografické vyšetrenia śú v poriadku. Pokiaľ by tam bolo niečo nefyziologické, určite by sa to objavilo v zázname. 3D sonografia je z tohoto pohľadu metódou diferenciálne diagnsotickou, teda výhodnou v prípade nejasností v náleze. Okrem toho je samozrejme zaujímavejšia pre rodičov.

Ďakujem za želanie. Ja Vám želám hlavne veľa zdravia a pohodlný priebeh pôrodu.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia