Menzes po pôrode

ObrázokObrázok

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Menzes po pôrode

Poslaťod Tinka228 » Pon 17.Dec. 2007 21:58

Dobrý deň pán doktor, rodila som 22. augusta, všetko bolo v poriadku až na to že som dostala infekciu. Doktorka mi ju liečila framykoinovými čípkami a mastičkou. Na kontrole po šestonedelí bolo všetko v poriadku (aj keď mi nebola urobená kontrolná kultivácia), cytológia mi vyšla II. Na moje požiadanie mi doktorka predpísala antikoncepciu Cerazette a upozornila ma, že môžem ale nemusím krvácať. A tu je vlastne môj problém. Cca po 7 dňoch brania tabletiek som začala špiniť čo trvalo asi 4 dni a potom asi 7 dní mierne krvácala (ale nebolo to krvácanie aké som mávala pred pôrodom). Teraz asi po 1,5 mesiaci som začala zase špiniť ale veľmi slabučko (niekedy aj celý deň vôbec nie) a takto to trvalo asi týždeň. Po týždni sa to zintenzívnilo a momentálne už vyše týždňa mám hnedočervený výtok (raz viac raz menej ale stačí mi intimka). Chcem sa len opýtať či je to normálne alebo to značí nejaký problém. Ešte by som napísala, že tri mesiace som plne kojila a teraz už len raz denne odsávam a kojím len v noci. Ďakujem za odpoveď.
Tinka228

Menzes po pôrode

Poslaťod MUDr. Karol Javorka » Uto 18.Dec. 2007 19:24

Dobrý deň. Menštruačné krvácanie je po pôrode ovplyvňované mnohými faktormi, hlavne kojením. U Vás navyše ešte užívaním hormónov. Nemyslím si, že spomínané "špinenie" môže byť (okrem nepohodlia) závažným príznakom nejakej patológie. V každom príapde je však vhodné informovať o tom Vašu pani doktorku.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia