Anglicko

Obrázok

Riešime vaše otázky týkajúce sa poskytovania „rodinných dávok

- prídavok na dieťa,
- rodičovský príspevok,
- príspevok pri narodení dieťaťa,
- nový príspevok na starostlivosť o dieťa,
- príspevky v náhradnej starostlivosti a náhradné výživné.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Anglicko

Poslaťod anet ls » Pon 19.Jan. 2009 21:09

Dobry den chcela by som sa spytat ze ak poberam matersku (som zamestnana) tu v anglicku mam narok na nejake prispevky doma zo Slovenska? Matersku mam 1 rok z toho 9mesiacov je platenych a ostatne tri by som este chcela ostat doma z babatkom aj ked nie su platene. Od statu dostavame pridavky na dieta co tu v anglicku je 20 £ tyzdenne a tiez sme poziadali o Working tax credit dostavame podobnu malu sumu tyzdenne. Ak by som mala narok na nejake pridavky ake formulare a kde ich treba ziadat. Chystam sa na navstevuu domov rada by som to vybavila pocas mojej cesty.

Tiez by som chcela vediet ze ak by sme sa prestahovali domov mala by som narok na nieco kedze som si neplatila zdravotne ani socialne doma ale iba tu v anglicku kde mi zamestnavatel odvadzal davky? A ako postupovat v tomto pripade? dakujem anet
anet ls

Poslaťod MPSVaR » Uto 20.Jan. 2009 14:29

Keďže v Anglicku pracujete máte nárok na rodinné dávky z tejto krajiny. V Anglicku sa rodičom neposkytuje dávka ako je rodičovský príspevok v SR. Po ukončení poberania materskej v Anglicku tak môžete požiadať v SR o poskytovanie rodičovského príspevku, pričom je potrebné splniť podmienky nároku podľa našej vnútroštátnej legislatívy. Ak by ste sa vrátili naspäť na Slovensko mohli by ste si uplatniť nárok na štátne sociálne dávky, najmä prídavok na dieťa a rodičovský príspevok. Sociálne poistenie podlieha koordinácii systémov sociálneho zabezpečenia v rámci krajín EÚ, EHP a Švajčiarska a bližšie informácie Vám v tomto smere poskytne sociálna poisťovňa.
Odbor štátnej podpory a stratégie sociálnej a rodinnej politiky , MPSVR SR
MPSVaR

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na MPSVaR

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia