bola to mola?

ObrázokObrázok

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

bola to mola?

Poslaťod tintin » Pia 27.Apr. 2012 10:06

Dobry den, pan doktor, chcem sa spytat o nazor. V maji 2011 som prekonala missed abort v 9tt, v sprave som mala: hydropicky degenerované choriove klky vsetkych rozmerov, malo vaskularizovane, na povrchu s vrstvou nezmnozeneho cytotrofoblastu, medzi klkmi volne ullozene ostrovceky synciciotrofoblastu, pritomne su takisto fragmenty prekrvacaneho ciastocne nekrotickeho decidualizovaneho sekrecne zmeneneho endometria. V interviloznom priestore mierne zmnozeny vyzrazany fibrin.
Moj gynekolok mi povedal ze to je mola hydatidoza. Sledoval ma len dva mesiace - prvy raz mi vzal HCG, nebolo na 0, tak o mesiac znova, a to uz bolo negativne. Teraz, vo februari 2012 som znova potratila MA v 12 tt, v histolog. sprave bolo: utrzky choriovych klkov a tkaniv plodu.
Som 9 tyzdnov od kyretaze a moje HCG je momentalne 3,86. Mam z toho vsetkeho strach, pretoze som sa zacala zaoberat mojimi potratmi, kedze je to uz treti potrat MA, jednu dcerku mam /to bolo prve a uspesne tehotenstvo a potom tieto 3 potraty/. Teraz som sa zhovarala aj s onkologickou a ta vytelefonovala patologicku, ktora je podpisana pod mojimi histolog. spravami. A ta povedala, ze ja som ziadnu molu nemala. Pan doktor, co je teda pravda, obavam sa choriokarcinomu alebo aby mi nieco zle nebolo? Podla tej histol. spravy z maja 2011 mala som molu alebo nie? Preco moj gyn mi povedal ze to bola mola hydatid. a patologicka, ktora spravy pisala povedala ze nie. Ake je pravda? Budem vam velmi vdacna za vas nazor. Martina
tintin

Re: bola to mola?

Poslaťod MUDr. Karol Javorka » Sob 05.Máj. 2012 19:36

Dobrý deň. Podľa uvedenej správy sa, podľa mňa, nejednalo o hydatidóznu molu. Aj napriek ďalšiemu abortu som presvedčený, že tentoraz už bude všetko v poriadku. Silno Vám držím palce.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť