Missed aboration - zamlknuty potrat

ObrázokObrázok

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Missed aboration - zamlknuty potrat

Poslaťod turbik » Štv 10.Máj. 2012 8:32

Dobrý deň pán doktor,
veľmi by som Vás chcela poprosiť o radu. Moja lekárka mi včera diagnostikovala missed ab. v 10 t.t., následné konziliarne vysetrenie vlastne tuto diagnozu potvrdilo - vraj srdecna cinnost nepritomna...na viacerych diskusných forach som sa dočítala, ze aj napriek tejto diagnoze sa v niekolkych pripadoch podarilo vyvoj "rozbehnut", co mi vlastne potvrdil aj konz.lekar, sice povedal ze minimalna sanca, ale ze aj jemu sa to už raz stalo ( uvedomujem si, že 1x je naozaj skôr zázrak, ale zas bol to aj veľmi mladý lekár tým sa percentuálna sanca troska zvysuje :) V 6 t.t. som bola na prvom vysetreni a vsetko bolo v poriadku, plod mal 6 mm, teraz ho konz.lekar nameral 8 mm, aj ked moja lekárka konštatovala, že veľkosť ako v 6 t.t., neviem posúdiť či 2 mm je v tejto situácii podstatný rozdiel ... Nechcem aby to vyznelo nedovercivo z mojej strany, mojej lekárke verím a mám ju rada, ale predsa je to moje prve babo a rada by som poznala další odborný názor a aspoň trošku tomu porozumela, obávam sa, že inak sa s tým veľmi ťažko vysporiadam...Nikdy som nemala žiadne ženské problémy a aj teraz sa cítim dobre. Nakoľko som ešte včera vôbec netušila, že nejaký "tichý potrat" vôbec existuje, zvolili sme konzervativny postup, teda počkáme týždeň, či si s tým príroda poradí sama.
Veľmi pekne Vám ďakujem za ochotu a trpezlivosť!
turbik

Re: Missed aboration - zamlknuty potrat

Poslaťod MUDr. Karol Javorka » Pon 21.Máj. 2012 21:13

Dobrý deň. Jedná sa skutočne o smutnú diagnózu. V prípade nejednoznačného nálezu je určite možné počkať a USG vyšetrenie na posúdenie vývoja zopakovať. Myslím si však, že úplne postačujúci je aj 48 hodinový odstup.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia