plodova voda 36/37tt

ObrázokObrázok

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

plodova voda 36/37tt

Poslaťod vladimira777 » Štv 10.Máj. 2012 16:25

Dobry den,

chcem sa spytat ak som mala mnozstvo plodovej vody v 33+6tt v poriadku aka je pravdepodobnost ze toto sa zmeni/zhorsi? Moze sa mnozstvo zacat menit k horsiemu (bud privela alebo primalo plodovej vody) do konca tehotenstva? Sekciu mam naplanovanu na 38+6tt. Dalsi ultrazvuk budem mat tzajtra ked budem 36+1tt a potom do konca tehotenstva uz asi ziadny absolvovat nebudem a chcela by som sa aspon trochu uistit ze by sa to nemalo uz zmenit.
Je mozne ze by sa plodova voda zmensila do konca tehotenstva tak, ze by to nejako ublizilo babatku? Ak ano, ako by som to rozpoznala? Citila by som menej pohybov?

Este sa chcem spytat ci prvorady ukazovatel ako spoznam ze nieco je v neporiadku bude ked budem citit menej pohybov ako doteraz? Dost ich sledujem, len nechcem prepadavat panike a paranoii, kedze niekedy drobec spi aj 4 hodiny a potom zacne velmi vyvadzat, najma ak zjem daco sladke. 

Minuly tyzden sa mi zdalo ze ho necitim niekolko hodin, kvoli tomu ze som mala silne falosne kontrakcie ktore sa myslim braxton hicks volaju, tak som zasla do nemocnice, tam ma dali na monitor a povedali ze ozvy su v poriadku a poslali ma domov.

dakujem srdecne za odpovede a zelam pekny den
vladimira777

Re: plodova voda 36/37tt

Poslaťod MUDr. Karol Javorka » Pon 21.Máj. 2012 21:15

Dobrý deň. Pokiaľ vo Vašom prípade plodová voda spontánne neodtečie, jej množstvo by sa už zásadne meniť namalo. Čo sa týka nepravidelných pohybov plodu, každú takúto nejasnosť je nutné vyšetriť spomínaným vyšetrením CTG oziev plodu.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia