Hypoganglioza s lahkou neuronalnou hypoplaziou

Obrázok
detský chirurg
Pracuje na Klinike detskej chirurgie LFUK a DFNsP v Bratislave od roku 1991. Venuje sa najmä vrodeným cievnym ochoreniam a úrazovým poškodeniam ciev detského veku, hrudnej chirurgii a miniinvazívnej chirurgii (laparoskopia, torakoskopia).
Vedie neštátne zdravotnícke zariadenie Euromed, s.r.o., jeho srdcovou záležitosťou je jednodňová chirurgia detského veku, ktorú v spolupráci so Slovenskou asociáciou jednodňovej chirurgie pomohol etablovať na Slovensku.
Návštevníkom „rodinkovského webu“ rád odpoviem, poradím, pomôžem...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Hypoganglioza s lahkou neuronalnou hypoplaziou

Poslaťod OPORA » Pia 25.Máj. 2012 21:55

Dobry vecer prajem pan MUDr.J.Babala.Prosim Vas potrebujem poradit.Mojmu 5rocmemu synovy diagnoztikovali hypogangliozu.Chcela by som vediet ci sa to da operovat a ak ano ci tam je moznost obnovenia vyprazdnovania stolice.Uz som vam pisala no neodpovedali ste mi.Vtedy som este nemala vysledky s histologie.Gangliove bunky ma primeranej velkosti s vyskytom cca-1-2 bunky na reze(tkanivo do 0,5cm),nervove vlakna mensich rozmerov,Cajalove bunky pritomne.Imunohistochemicky NSE+,NF+CD117+.AChE-primerana.Mam ho dat operovat?Sam sa nevyprazdni pomaham Dulkolakom,no ani to uz velmi nepomaha(vytok hlienu,huste zostava).Je mentalne postihnuty a je to dost problemove.Dakujem.
OPORA

Re: Hypoganglioza s lahkou neuronalnou hypoplaziou

Poslaťod MUDr. Jozef Babala » Uto 03.Júl. 2012 1:11

Dobry den,

ide o komplexny problem a najvhodnejsie je, ak sa k vysledkom a ku navrhovanej liecbe vyjadri odbornik, ktory Vase dieta sleduje a vysetruje. Pokial ma syn vyrazne prblemy s vyprazdnovanim a potvrdila sa aj hypoganglionoza, je na mieste nechat si podrobne vysvetlit aku liecbu (operaciu) chirurg navrhuje a ake od nej ocakavame vysledky. Takejto chirurgickej liecbe by sa mal venovat zasadne detsky chirurg na koncovom pracovisku (fakultne nemocnice).

S pozdravom Jozef Babala
MUDr. Jozef Babala

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Jozef Babala, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť