uplny detsky vzdor

Obrázok

Detská klinická psychologička.
Poradňa je dočasne neaktívna

PRAX: Odd. klinickej genetiky (1978-2005), od I/2006 - Neštátna psychol. ambulancia (s priamou platbou bez účasti zdravotných poisťovní).

Odpovie na otázky súvisiace s psychomotorickým v ý v i n o m detí (hlavne 0 - 10r.): nerovnomerný alebo rizikový vývin, deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou, DMO, Downov sy., deti v adopcii, svalová hypotonia, zaostávanie vývinu reči atď.

Výchovné a rodinné poradenstvo: poruchy adaptácie, spánku, stravovania, problematika mimoriadne nadaných detí, deti po umelom oplodnení, krízová situácia v rodine vplývajúca na dieťa.

Školská zrelosť a poradenstvo pri voľbe školy.
KONTAKT:
MEDICENTRUM, Strečnianska 13, 851 05 Bratislava - Petržalka.
Objednávanie telefonicky: 0905 798 810 (aj bez odporučenia lekára).
Viac...

Archív zodpovedaných otázok od roku 2006 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

uplny detsky vzdor

Poslaťod moookuska666 » Pon 28.Máj. 2012 19:46

Dobry den. Chcela by som Vas poprosit o radu. pocula som uz o detskom vzdore, zatial sme s tym az take skusenosti nemali, ale co robi syncek, tak neviem. ma 2,2 rokov a zacalo to cca pred 3 dnami. syncek vzdoruje za vsetko. hocico poviem, poprosim, spytam sa, prikryjem, na vsetko povie nie, a place (skor reve) aj hodinu vkuse. ked sa ukludni, zas to zacne. cely den. dokonca aj v noci sa mi zobudil na to, ze nie, nechce, a reval az hodinu vkuse. napriklad, aj ked si vypyta mliecko, prinesiem mu, s revom krici, ze nechce, ked ho odnesiem, tak ho chce, a takto to funguje. tak sa chcem opytat, ci je to normalne. idu mu aj zadne stolicky, tak neviem, ci nie je aj z toho kus mrzuty, ale to co robi, to uz je brutal.
tak vas prosim o radu, co mam robit, a ci je to normalne..
dakujem..
silvia
moookuska666

Re: uplny detsky vzdor

Poslaťod K. Dibarborova » Štv 14.Jún. 2012 19:01

Dobrý deň Silvia,

ak vzdor začal ako píšete zo dňa na deň, môže to byť aj tými zúbkami. Často sa takto začína napríklad obyčajná chrípka .. Dieťa vo veku Vášho synčeka, ešte nedokáže povedať, čo ho trápi a to, že nie je vo svojej koži, dáva najavo rôzne .. závisí od temperamentu dieťaťa ako.
Je možné, že prešlo pár dní a prejavy vzdoru sa už zmiernili. Keby ste mali pocit, že situáciu nezvládate, môžete v prvom rade navštíviť vašu detskú lekárku (lekára) aby zistila, či v pozadí nie je nejaký zdravotný problém.
Ak sa táto možnosť vylúči, je dobré sa poradiť s detským psychológom, tak ako som to už vo viacerých odpovediach odporučila.
Niekdy jednoducho dieťa urobí takzvaný vývinový skok a rodičia sa ocitnú pred problémom, na ktorý neboli pripravení.
Stačí im objasniť dôvod zmeny správania dieťaťa a poradiť, ako ináč možno s dieťaťom komunikovať, ako reagovať na jeho prejavy a situácia sa obráti k lepšiemu.
Neprejde snáď jeden deň, aby sa u mňa v ambulancii nezjavil nejký malý vzdorovník, práve vo veku Vášho synčeka.
Tak sa držte, ostávam s pozdravom, K.Dib.
K. Dibarborova

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na PhDr. Kornélia Dibarborová

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť