skracovanie krcka maternice

ObrázokObrázok

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

skracovanie krcka maternice

Poslaťod 01susu » Uto 29.Máj. 2012 12:04

dobry den,
som v 29tt, skracuje sa mi krcok maternice. podla vcerajsieho vysetrenia ma 29mm, je zatvoreny, CS 4. (v 22tt mal krcok dlzku 34 mm aj v nasledujucich kontrolach, naposledy pred 2 tyzdnami).
uzivam magne b6 uz dva tyzdne 2*1tabl. denne, momentalne mi predpisal lekar duphaston 3*1tbl denne a guaracuran 3*1tbl denne. viem ze je to lekar ktory nechce nic zanedbat, ja by som ale nerada brala hormonalne lieky, uz z antikoncepcie som mala depresivne poruchy. nemala som moznost konzultovat to zo svojich lekarom, pretoze mi nepovedal o ake lieky ide.
samozrejme nechcem riskovat potrat, zdravie dietatka je pre mna prvorade. preto sa chcem spytat, aky je vas nazor na adekvatnost liecby, ci by nepomohlo len viac oddychovat a zostat pri brani mangnezia, mozno zvysit davku. samozrejme to chcem skonzultovat zo svojim lekarom. rada by som pocula aj nazor ineho lekara.
za odpoved dakujem
01susu

Re: skracovanie krcka maternice

Poslaťod MUDr. Karol Javorka » Ned 15.Júl. 2012 12:37

Dobrý deň. Určite Vám doporučujem rešpektovať Vašim lekárom ordinovanú terapiu. Samozrejme pri Vašom týždni tehotnosti existuje už aj alternatíva tokolytickej liečby, ktorá sa netýka hormónov.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť