prsnik vs. flasa

Obsahom ďalšej poradne je aj tehotenstvo, dojčenie a prirodzená materská starostlivosť o dieťatko do troch rokov života - vrátane riešenia problémov a podpory.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

prsnik vs. flasa

Poslaťod fena » Ned 10.Jún. 2012 19:29

Dobry den,
...mam 3 tyzdnoveho synceka a velky problem s dojcenim...moje dietatko sa pri dojceni odtahuje od prsnika,place,hneva sa,vypluva mliecko a dokonca sa nim casto aj dusi.vypozorovala som, ze je to zapricinene silnym spustacim reflexom,ktory syncek nedokaaze zvlaadat...skuusala som vsetky polohy dojcenia ktore ma napadli aj odsaavat pred dojcenim,no nic nepomaaha..mliecko mi vyslovene strieka z bradavky a to maly ani nieje prisaty...kedze som si uz nevedela rady,prsia som mala plnee do prasknutia a syncek staale plakal od hladu,bola som nutena si mlieko odsavat a krmit ho z flase. ...strasne ma mrzi ked vidiim, ako spokojne si pije z flase a ako trpi ked sa ho snazim dojcit.mam pocit,ze prichadzame o najkrajsie chvilky,ktore nam maju patrit...prosim poradte mi.nechcem sa nechat nahradit odsavackou a flasou :(

...dakuejm..Patricia
fena

Re: prsnik vs. flasa

Poslaťod maria@redakcia » Štv 14.Jún. 2012 11:04

Dobrý deň,
vidím z Vášho dotazu, že na dojčení Vám mimoriadne záleží a teším sa z toho, že ste taká skvelá mama.
K problému: po pôrode je bežné, že sa vytvorí nadprodukcia materského mliečka, ktorá však pri správnom postupe nemusí trvať dlho ani spôsobovať paradoxne problém s dojčením.
Čo teraz urobiť, aby Váš synček mohol pokojne piť z Vášho prsníka a užívali ste si obaja dar toho množstva, ktoré by vám iní závideli?
Skúste toto:
- určite v prvom rade okamžite zrušiť fľašu! Každý deň navyše znamená zvyk jednoduchšieho sania pre Vášho synčeka a potom ťažší návrat k prsníku, kde sa predsa len musí viac namáhať.
- odstriekavať len raz za deň, v nevyhnutnom prípade. Sústavné odsávanie mliečka dáva signál mozgu, že je ho málo a pokračuje ďalej v nadmernej tvorbe. Mliečko pri jednom odstriekavaní zachráni pred možným zápalom, na druhej strane nebude stimulovaná ďalšia nadbytočná tvorba.
- dieťatko skúsiť dojčiť v inej polohe. Neviem, aké všetky ste skúšali, ale vo Vašom prípade by bolo ideálne vyskúšať dojčenie takto: ľahnite si na chrbát, položte bábätko na prsník a nech pracuje... V tomto prípade nebude možné striekanie mliečka proti zemskej príťažlivosti, a hoci sa Váš drobček trošku ponamáha, pomôže to určite zamedziť prudkému návalu mliečka do úst, ako to bolo doteraz.
- dieťatko treba vždy upokojiť, a ponúkať mu prsník napriek tomu, že je náročné z neho - momentálne - sať. Ideálne je vyzlečenie sa do pol pása seba i dieťa, zabaliť do babyšatky alebo babyvaku a pokojne sa s ním prechádzať, rozprávať a ponúkať, ponúkať, ponúkať... V tomto prípade je vytrvalosť lepšia, ako odstriekavané mliečko a následné kŕmenie z fľaše.
jVerte, že za chvíľu produkcia mliečka poklesne a upraví sa a vám obom bude dojčenie prinášať chvíle pohody. Uvidíte, podarí sa to!
maria@redakcia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» Mária Kohútiarová - poradňa dojčenia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia