neviem čo s tým...

Obrázok

Detská klinická psychologička.
Poradňa je dočasne neaktívna

PRAX: Odd. klinickej genetiky (1978-2005), od I/2006 - Neštátna psychol. ambulancia (s priamou platbou bez účasti zdravotných poisťovní).

Odpovie na otázky súvisiace s psychomotorickým v ý v i n o m detí (hlavne 0 - 10r.): nerovnomerný alebo rizikový vývin, deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou, DMO, Downov sy., deti v adopcii, svalová hypotonia, zaostávanie vývinu reči atď.

Výchovné a rodinné poradenstvo: poruchy adaptácie, spánku, stravovania, problematika mimoriadne nadaných detí, deti po umelom oplodnení, krízová situácia v rodine vplývajúca na dieťa.

Školská zrelosť a poradenstvo pri voľbe školy.
KONTAKT:
MEDICENTRUM, Strečnianska 13, 851 05 Bratislava - Petržalka.
Objednávanie telefonicky: 0905 798 810 (aj bez odporučenia lekára).
Viac...

Archív zodpovedaných otázok od roku 2006 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

neviem čo s tým...

Poslaťod elli210286 » Pon 25.Jún. 2012 13:23

Dobrý ďeň... Mám 5 ročnú dcéru a trošku "menší" problém v škôlke... Jedno dievčatko ju stále bije, pľuje na ňu, štípe ju...teraz ju dokonca celý víkend bolela hlava, lebo ju vraj v piatok udierala pesťou do hlavy. Učiteľky problém neriešia,pretože rodičia sú neprístupný a vravia že sú to len deti,že je to normálne,ale je to normálne keď je to na dennom poriadku? Rieši sa to tak,že pre kľud dcérky ustupujeme my a presúvame ju do druhej triedy...Lenže aj do školy o rok pôjdu zrejme spolu, pretože zdravotnú trideu máme len jednu... Vôbec už netuším čo s tým,máme zase ustupovať my? A po ďalšie je normálne ak to dievča hovorí mojej dcére že ked vyrastie tak jej zabije rodičov? alebo že otrávila všetky jablká a keď zje jablko tak zomrie? vidím že na moju dcéru to veĺmi zle vplýva ...ako sa má brániť proti takému dieťaťu? nehrá sa s ňou,vždy ide preč od nej ale tá jej nedá pokoj ani pri obede... vopred ďakujem za odpoveď.
elli210286

Re: neviem čo s tým...

Poslaťod K. Dibarborova » Str 27.Jún. 2012 16:16

Milá Elli,

ťažko sa mi reaguje, keď do problému bližšie nevidím. Samozrejme, že nie je v bežnej škôlke normálne, aby sa dieťa takto správalo a nie je ani v poriadku, že rodičia toho dieťaťa to odmietajú riešiť. A už vôbec nie je "normálne", že sa problémom nezaoberajú učiteľky, či riaditeľ / ka tej MŠ. Lenže ...
Spomínate, že ide o " zdravotnú triedu " a ja neviem, čo sa za týmto pojmom skrýva. Ak je to agresívne dieťa vážne zdravotne či duševne postihnuté, trochu to mení situáciu. Také dieťa sa možno nevie ináč správať a vyžaduje si odborný pedagogicko - psychologický prístup.
Alebo ide o dieťa z rodiny, kde sa mu adekvátne nevenujú a je nevychované ?
Vyšetril to dieťa odborník ? Nemalo by navštevovať inú, špecializovanú MŠ ? Toto zistiť je parketa pre vedenie MŠ, oni by mali rodičov tohoto dieťaťa presvedčiť, že je v záujme ich a ich dieťaťa, aby nenechali problém dospieť až do štádia, že na to niekto doplatí svojim zdravím. A vôbec to nemusí byť Vaša dcérka !
Možno sa už o všeličo v škôlke pokúšali a nevedia s tou rodinou pohnúť .. V tom prípade je dobre, že dieťa prekladáte do inej triedy a vôbec to neberte ako ústup .. ide o zdravie vášho dieťaťa.
A čo bude o rok, keď pôjdu deti do školy ? To budete riešiť podľa aktuálne situácie, možno sa ľady pohnú ...

Toľko k Vašej otázke, ostávam s pozdravom, K.Dib.
K. Dibarborova

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na PhDr. Kornélia Dibarborová

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia