Zamlčaný potrat alebo je šanca

ObrázokObrázok

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Zamlčaný potrat alebo je šanca

Poslaťod rikiki » Str 27.Jún. 2012 6:50

Dobrý! Riadne krvácanie som mala 12-15.5 a 2 dni pred tým potom stopovo krvácala a 8-9 a 17-19.5 hned.výt. potom už nič. 11.6 mi vyšiel pozitívny tehotenský test. 21-25.6 sa mi objavovali občasné slabé hnedé výtoky a 23.6 slabučké krvácanie, ktoré po vypudení malej zrazeniny ustalo. Bazálnu teplotu ma zvýšenú od 30.5. Včera na kontrole mi doktorka povedala, že ešte malé a vidí to na začínajúci piaty týždeň, dala mi duphaston a mám prísť 12.7, že aj pri prvom dieťati som mala rozdiel nejaké 2 týždne( predošlé menst. 28.1-5.2., 8.3-16.3, 8.4-12.4stopo 13.-16riadna 17.19.4stopovo, 29.4-2.5topovo+hned.výt.) Ak by to prestalo pred 2-3 týždnami rásť t.j. jednalo by zamlčany potrat bola by to videla??? Malo by to už nejak inú štruktúru-tvar alebo.. čo by to naznačovalo, že to 2-3 nerastie??? Je to nejak možné byť na začiatku 5 týždňa a mať vyše 2 týždne pozitívny test??? Vopred ďakujem
rikiki

Re: Zamlčaný potrat alebo je šanca

Poslaťod MUDr. Karol Javorka » Ned 15.Júl. 2012 18:03

Dobrý deň. Objektívna ultrasonografická diagnostika tehotnosti je možná od cca 5 týždňa tehotnosti, preto je možné, že ste mohli spontánne potratiť v nízkom týždni tehotnosti bez toho, aby to bolo USG možné zobraziť. Existuje aj pozitívnejšia varianta a to, že ste otehotneli neskôr ako bol predpoklad a všetko sa bude dobre vyvíjať. Verím, že sa to ukáže na kontrolnom USG vyšetrení.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia