Do škôlky s odporom.

Obrázok

Detská klinická psychologička.
Poradňa je dočasne neaktívna

PRAX: Odd. klinickej genetiky (1978-2005), od I/2006 - Neštátna psychol. ambulancia (s priamou platbou bez účasti zdravotných poisťovní).

Odpovie na otázky súvisiace s psychomotorickým v ý v i n o m detí (hlavne 0 - 10r.): nerovnomerný alebo rizikový vývin, deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou, DMO, Downov sy., deti v adopcii, svalová hypotonia, zaostávanie vývinu reči atď.

Výchovné a rodinné poradenstvo: poruchy adaptácie, spánku, stravovania, problematika mimoriadne nadaných detí, deti po umelom oplodnení, krízová situácia v rodine vplývajúca na dieťa.

Školská zrelosť a poradenstvo pri voľbe školy.
KONTAKT:
MEDICENTRUM, Strečnianska 13, 851 05 Bratislava - Petržalka.
Objednávanie telefonicky: 0905 798 810 (aj bez odporučenia lekára).
Viac...

Archív zodpovedaných otázok od roku 2006 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Do škôlky s odporom.

Poslaťod OLIVIJKA » Str 27.Jún. 2012 22:35

Dobrý deň.Obraciam sa na Vás,odborníka s mojím problémom.Mám skoro 5-ročnú dcérku,ktorá mala problém s adaptáciou v MŠ už prvým rokom.Na doporučenie riaditeľky škôlky navštevovala MŠ len dopoludnia.Problémy pretrvávali s malými zmenami k lepšiemu (po absencii-chorobe sme bojovali s plačom)permanentne celý školský rok.Prišiel september 2011,druhý rok v škôlke.Nastúpila na celý deň,aj spánok!Prípravovali sme ju na to opatrne už cez prázdniny.Nasledoval odchod z domu s plačom.Učiteľka ma utešovala,že všetko prejde,musí si len zvyknúť.Lenže problémy a ranné scény trvajú dodnes.Učiteľky už nevedia ,čo s ňou!Ja pracujem na dve zmeny.Ak pracujem popoludní,vtedy to znáša najťažšie,je veľmi precitlivelá,ráno odchádza z domu s plačom,uvedomuje si že ma v tento deň už neuvidí,až nasledujúci deň ráno,kedy ju znova odprevadím do škôlky.AK som v práci ráno,do MŠ odchádza,aj sa správa relatívne bez problémov.Aj sama učiteľka to spozorovala.Bývame v dvojgeneračnom dome s rodičmi,dôchodcami, pri ktorých môže kedykoľvek zostať(v prípade choroby a p.)Často trvá na tom,že ona chce byť doma s babkou,lebo do škôlky chodí nerada.Teraz od septembra bude už predškoláčka,už teraz sa obávam,čo nás čaká.Bude mať novu p.učiteľku a bude v staršej vekovej skupine.Len chcem dodať,že dcérka je druhá v poradí,mám ešte staršieho syna,ktorý navštevoval škôlku rád,bez väčších problémov.
Za Vašu odpoveď Vám ďakujem.
OLIVIJKA

Re: Do škôlky s odporom.

Poslaťod K. Dibarborova » Str 15.Aug. 2012 12:49

Dobrý deň Olivia,

snáď si teraz caz prázdniny dcérka užila rodiny a oddýchla si od škôlky.
Ak problémy s adaptáciou pretrvávajú takto dlho, nemyslím si, že je to problém toho, že si ešte nezvykla.
Poznám veľmi veľa detí, ktoré jednoducho od začiatku, až po nástup do školy, škôlku radi nemajú a chodia do nej s plačom, či odporom. Dôvodov, prečo tomu tak je, je mnoho a nemá zmysel, aby som ich vymenovávala. Konrétnu príčinu by som vedela odhaliť len v osobnom kontakte s rodičom a dieťaťom .. čiže psychologickým vyšetrením.
Sú deti, ktorým školský systém vyhovuje oveľa viac ako škôlkársky, preto nie je správne, ak sa dieťa s adaptačnými problémami automaticky a bez vyšetrenia nechá v MŠ o rok dlhšie.
Ak by som Vám mala nejako poradiť, využite ochotu strých rodičov a nechajte dcérku v predškolskom ročníku len na doobedie a nech ju potom zoberú domov.
Všetko podstatné sa v škôlke aj tak udeje medzi 8. a 12. hodinou ...
Viac si bez vyšetrenia radiť netrúfam.
Želám celej rodine pekný zvyšok prázdnin a ostávam s pozdravom, K.Dib.
K. Dibarborova

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na PhDr. Kornélia Dibarborová

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia