Omfalokela

Obrázok
detský chirurg
Pracuje na Klinike detskej chirurgie LFUK a DFNsP v Bratislave od roku 1991. Venuje sa najmä vrodeným cievnym ochoreniam a úrazovým poškodeniam ciev detského veku, hrudnej chirurgii a miniinvazívnej chirurgii (laparoskopia, torakoskopia).
Vedie neštátne zdravotnícke zariadenie Euromed, s.r.o., jeho srdcovou záležitosťou je jednodňová chirurgia detského veku, ktorú v spolupráci so Slovenskou asociáciou jednodňovej chirurgie pomohol etablovať na Slovensku.
Návštevníkom „rodinkovského webu“ rád odpoviem, poradím, pomôžem...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Omfalokela

Poslaťod alena191 » Štv 28.Jún. 2012 11:30

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Dostala som kontakt na túto stránku zároveň Vás od jednej spokojnej maminy. Som v 30 týždni tehotenstva, v 20 týždni synovi bola zistená omfalokela. Následne som absolvovala množstvo vyšetrení ako sú sono u MUDr. Čundrlíka, sono na echo kardio, odber plodovej vody. Neboli zistené žiadne iné chyby - samozrejme vieme že nie všetko sa dá zistiť pred narodením. Omfalokela je v časti nad pupkom a otvor je veľký 1,5-2 cm (presne neviem) a neobsahuje žiadne orgány. Chcela by som Vás poprosiť či neviete ako sa v takýchto prípadoch postupuje lebo nemáme žiadne informácie. Ako sa postupuje po pôrode, ako pôrod prebieha následne operácia. Aké sú vyhliadky nášho synčeka a doba liečenia. Je možná aj osobná konzultácia pred pôrodom u Vás na klinike? Je velké riziko že sa mu to do pôrodu môže ešte zhoršiť? s pôrodom sa čaká až na termín?
Vopred mockrát ďakujem za odpoveď
alena191

Re: Omfalokela

Poslaťod MUDr. Jozef Babala » Uto 03.Júl. 2012 1:02

Dobry den pani Alena,

ide o vrodeny defekt prednej steny brusnej a najviac skusenosti s liecbou takehoto ochorenia ma predosta Kliniky detskej chirurgie v Bratislve Doc. MUDr. Jan Trnka, CSc. Konzultacia este pocas gravidity je velmi vhodna, kedy Vam bude objasnena podstata ochorenia, moznosti liecby a vyhliadky do buducnosti vratane moznych komplikacii. A samozrejme sa dozviete odpovede na Vase dalsie otazky. Termin konzultacie si mozete dohodnut na tel. c.: 02 59371 342.

S pozdravom Jozef Babala
MUDr. Jozef Babala

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Jozef Babala, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia