Prasknuta cysta, endo, ci vsetko dokopy?

ObrázokObrázok

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Prasknuta cysta, endo, ci vsetko dokopy?

Poslaťod Majka81 » Uto 03.Júl. 2012 13:01

Dobrý den pan doktor. Vopred sa ospravedlnujem za dlhy prispevok :roll: Vcera rano som dostala silne kŕče do brucha, mala som pocit ako by mi niekto zadrapil pazury hlavne do maternice. Cela som sa triasla, napinalo ma na vracanie, tak som sa nejako dostala k svojmu vseobecnemu dr, ktory ked ma zbadal volal sanitku hned. Vysetrili ma na traumatologii (som spomenula ze asi 4-5 dni dozadu som mala uder do brucha - do oblasti vajecnika; zrovna som mala ovulaciu a odvtedy ma trosku pobolievalo brucho, ale nic hrozne). Tam ma doslova vysmiali, urobili sono zlcnika, pankreasu, mechura, vsetko bolo ok. Potom ma poslali na brusnu chir.ambulanciu kde bol uz kus milsi lekar ktory zhodnotil ze podla neho je to na 100% g ynekologicke. Tak ma poslali na gynekologiu, kde podla sona som mala v bruchu 4 stlpce (to neviem co je :shock: - cm3?) volnej tekutiny v CD + nejaku difuznu tekutinu este kdesi. Ale ze nevidia "zbytok cysty". A ze ak by to bola cysta tak to pride rapidne zlepsenie, ze podla nich by som mala zostat v nemocnici, ale ze kedze tam bol aj "nejaky uder, nech este idem na traumatologiu. Tam boli odrazu milsi :roll: a dali mi spravit CT brucha. Pocas 5 hodin cakania na popis - kde volali konzilium lebo sa im "nieco" nezdalo, sa mi hodne ulavilo. Vysledok CT bol, do brucha nekrvacam ako nasledok urazu ale, zrastena maternica s vajecnikom + mechurom a na maternici hematom alebo lozisko endometriozy. Tak ze to je pre gynekologa. A No kedze mi bolo lepsie povedali zemozem ist domov. V noci som mala zas krce, aj ked slabsie, dala som si 2 buscopany a rano som isla k obvodnemu gynekologovi ze na kontrolne sono. Ma trrosku zarazila otazka ze ci som prisla len zo zvedavosti ci tam je to uz lepsie :shock: mozno chcel len zastupujuci mlady pan dr byt len vtipny :-) Tekutina ze je stale pritomna ale zdalo sa ze v mensom mnozstve, palpacne to bolo o 90% menej citlive ako vcera, aj ked stale som to citila. A ze nech pridem po MS na kontrolne sono, ked sa vrati moj lekar z dovolenky, v pripade zhorsenia samozrejme hned mam prist. Mala som ale pocit ze so zrastami nic robit netreba ale co ta endometrioza? V minulosti som uz mala endometrioznu cystu + loziska, no rok po LSK som spontanne otehotnela, rodila som sekciou v 35.tt. No a otazka: citala som ze tekutina v CD moze byt aj pri beznej ovulacii ale s takymi bolestami? :shock: si trochu pripadam ako hypochonder .. a co sa zvykne robit s tymi zrastami, pripadne mam sa pytat aj na tu endometriozu? lebo necchem tam zas posobit ako mudrlant, pred 3tt som bola na prehliadke a aj ked som hovorilaze mavam obcas bolesti, hlavne posledne ms boli dost tazke, s kusami zrazenin, no dr povedal ze nic nevidi...Este raz sa ospravedlnujem za dlhy prispevok a dakujem za odpoved :-)
Majka81

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia