slepé črevo

ObrázokObrázok

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

slepé črevo

Poslaťod alexandra311 » Sob 07.Júl. 2012 22:04

Dobrý deň, pán doktor,

som v 35. týždni tehotenstva. Mám podozrenie na chronický zápal slepého čreva, pre ktoré opakovane navštevujem chirurgickú ambulanciu. Bolesti v tejto oblasti som mala už pred tehotenstvom a počas tehotenstva sa zhoršili, gynekologické alebo urologické problémy mi vylúčili. Od 24 tt som pribrala len 1 kg, v dôsledku bolestí posledné týždne musím užívať analgetiká, mávam zvýšenú teplotu, hnačkovitú stolicu,som slabá, nemôžem jesť a spať, chodiť celkovo som už dosť vyčerpaná, zápalové texty sú zatiaľ v norme. Do pôrodu zostáva ešte 5 týždňov, ktoré neviem či už fyzicky a psychicky zvládnem. Chcela by som sa spýtať, či by sa v mojom prípade nemohlo uvažovať o cisárskom reze, a to už v skoršom termíne? Ďakujem za odpoveď.
alexandra311

Re: slepé črevo

Poslaťod MUDr. Karol Javorka » Ned 15.Júl. 2012 18:12

Dobrý deň. Pokiaľ sa naozaj jedná o zápal slepého čreva je nevyhnutné vyriešiť čo najskôr operačne túto diagnózu. Cisársky rez v tomto prípade nie je riešením. Po operácii slepého čreva môžete s odstupom času rodiť aj spontánne
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť