prvé týždne

ObrázokObrázok

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

prvé týždne

Poslaťod mamina » Ned 15.Júl. 2012 20:13

Dobrý deň,
minulý týždeň mi vyšiel pozitívny teh.test, neprišla mi menštruácia, ktorá inak vždy chodí presne. Podľa mojich výpočtov som teraz v 4tt. Ku gynekológovi som náhodne objednaná (objednáva sa k nemu aj tri mesiace vopred a ja som sa objednávala akože na bežnú preventívku) na 8.8, to znamená, že ak bude všetko ok - budem cca v 8tt.
Moje prvé tehotenstvo skončilo zamlčaným potratom v 6tt. Potom som mala dve zdravé detičky, ktoré sa však narodili mierne predčasne 36-37tt, 37tt - s výbornou pôrodnou váhou, bez komplikácií, s Apgar skore 10. Až na to, že som sa začala postupne otvárať cca od 33tt - s tým, že ani raz ma nebolo potrebné hospitalizovať. Môj jediný problém býva tuhnutie bruška tým pádom sa asi otvára krčok maternice. Iné problémy som v tehotenstve nemala.

Moje otázky sú : stačí ísť ku gynekológovi v tom 7 - 8tt, pokiaľ sa cítim dobre, nemám problémy? Mám sa považovať za rizikovú a teda dodržiavať špeciálne opatrenia (napríklad vynechať sexuálne aktivity aspon do toho 12tt)? Nebolo by vhodné si preventívne nasadiť magnézium?
Ďakujem.

S pozdravom K.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
mamina

Re: prvé týždne

Poslaťod MUDr. Karol Javorka » Štv 09.Aug. 2012 11:00

Dobrý deň. Pokiaľ všetko doposiaľ prebiehalo v poriadku a nemáte žiadne ťažkosti, myslím si, že bude stačiť plánovaná kontrola.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia