hak a migrena

ObrázokObrázok

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

hak a migrena

Poslaťod timia » Sob 11.Aug. 2012 17:30

Dobry den. Mam 32 rokov, 1 dieta. Rada by som zacala uzivat hak ale mam migreny a to hlavne v strede cyklu a pred menstruaciou. Ale kedze sa nevyznam ako pracuju hormony viete mi prosim poradit ktory z hormonov ci estrogen alebo gestagen sa pred menstruaciou prudko znizi alebo zvysi,ked mi to sposobuje ukrutne migreny. Lebo keby to bol gestagen ze sa prudko znizi tak by bola mozno pre mna vhodna hak cerazette. Prosim poradte mi ako pracuju tie hormony,nech aspon viem ktory mi robi problem-migrena. Dakujem
timia

Re: hak a migrena

Poslaťod MUDr. Karol Javorka » Ned 19.Aug. 2012 12:02

Dobrý deň. Otázka migrény je skôr neurologickou problrematikoum, ale určite majú na ňu vplyv aj zmeny hladín hormónov počas menštruačného cyklu. V takom prípade je metódou voľby konvenčná kombinovaná hormonálna antikoncepcia, ktorá hladina hormónov a ich zmeny stabilizuje. Až v prípade jej slabého účinku by som volil Vami spomínaný preparát.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia