closttilbegyt a duphaston

ObrázokObrázok

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

closttilbegyt a duphaston

Poslaťod marttina333 » Pon 20.Aug. 2012 13:50

Dobrý den p. doktor, chcela by som vas požiadať o radu, S manželom sa snažime o dieťa, kvôli nepravidelnom menzese mi doktor predpisal Duphaston 2x1 tabletku 5 dni (od 22 DC do 26 DC), vzdy na 3 den dostanem slabú menštruáciu, je to skor taky hnedy vytok ako krv. Dva mesiace po sebe som bola na folikulometrii a mala som v 11 DC folikul cca 7mm a dalsi mesiac som mala v 13 DC folikul cca 8mm a sliznicu som mala tenku, Takze mi k ovulácii nedochadza pravdepodobne. Duphaston uzivam uz 6 mesiac a pred menstruaciou asi 26 DC som bola na vysetreni a sliznicu som mala podla doktora tenku (malu) na to ze by mi mala zacat menstruacia. Myslite si ze by som mala zvysit davku Duphastonu na 10dni aby mal ten liek zmysel alebo stačí aj tych 5 dni, hoci je ta menštruácia taka slabá ?

Teraz mi doktor predpisal Clostillbegyt 2x1 tabletku od 5 DC do 9 DC a v 13DC mam prist na kontrolu ci mi dochádza k ovulácii. Stačí ked pridem 13 deň alebo aj skôr by som mala ?
Ďakujem
marttina333

Re: closttilbegyt a duphaston

Poslaťod MUDr. Karol Javorka » Uto 09.Okt. 2012 19:37

Dobrý deň. Myslím si, že spomínaná liečba na stimuláciu ovulácie bude mať očakávaný efekt. Bude stačiť, ak sa nález na vaječníkoch skontroluje 13deň MC a porovná sa s cyklom bez stimulácie. Čo sa týka Duphastonu, je som skôr zástancom 10 dňovej substitúcie. Silno držím palce, aby sa všetko podarilo ako si želáte.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: google feedfetcher a 2 hostia