Pomalý rast hcg a krvácanie

ObrázokObrázok

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Pomalý rast hcg a krvácanie

Poslaťod miška25 » Sob 01.Sep. 2012 18:22

Vážený pán doktor, po 5 cykloch som konečne otehotnela, keď ale čiarka na teste i po 7 dňoch po vynechaní bola slabá a oproti predchádzajúcim silnela len veľmi málo, vyšetril ma lekár, na sone 4+6tt bola bodka, ale on povedal, že to je málo a poslal ma do nemocnice, tam mi robil mudr sono,povedal že nevie vylúčit mimomaternicové, aj keď do papierov napísal Incipientná intrauterinna gravidita,napísal náznak tvorby GS veľkosť 2,7mm, hcg 297,a objednal ma o týždeň, dnes som začala krvácať,išla som na pohotovosť, tam mi robil sono cez brucho, napísal že uterus v antefl. v ňom plodové vajce 3,5mm, povedal, že on by mimomaternicové tehu vylúčil, dostala som duphaston a ascorutin,ale hcg dnes 323, takže za cca 27hodín stúplo len 25 jednotiek, je to normálne?Bojím sa, že potrat nastane tak či tak a liekmi to všetko len zbytočne brzdím.Ďakujem za názor
miška25

Re: Pomalý rast hcg a krvácanie

Poslaťod MUDr. Karol Javorka » Uto 09.Okt. 2012 19:57

Dobrý deň. Je veľmi ťažké posúdiť perspektívu tehotnosti v jej úplnom začiatku. Najdôležitejšia je, v takomto prípade, trpezlivosť. Pokiaľ sa s dostupom času sonograficky nepreukáže očakávaný nárast tehotnosti, zrejme sa naozaj bude jednať o potrat. V každom prípade však treba dúfam a hlavne byť adekvátne trpezlivý.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť