úprava výživného

[ img ]


Radoslav Procházka je advokát a vysokoškolský pedagóg, autor štyroch monografií a desiatok vedeckých článkov, člen významných odborných grémií. V advokátskej praxi sa venuje najmä otázkam ústavného, občianskeho a správneho práva, vrátane rodinno-právnych vecí. Je otcom rodiny.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

úprava výživného

Poslaťod ika »

Dobrý deň pán docent, rada by som Vás poprosila o odpoveď na nasledujúcu otázku. Manželov syn z 1.manželstva, na ktorého riadne platí alimenty dosiahol plnoletosť ale je žiakom strednej školy /momentálne končí 3.ročník SŠ/, nakoľko sa u nás budú meniť pomery /prírastok do rodiny/, máme v pláne požiadať o úpravu výživného. Chcem sa ale opýtať, či to MUSÍ ísť cestou súdu alebo je možné sa o výživnom písomne dohodnúť so synom, ktorému alimenty patria alebo až do ukončenia platenia alimentov manžel musí komunikovať ohľadom ich výšky len s bývalou manželkou? A tiež by nás zaujímalo, či platenie alimentov musí ísť len k rukám matky alebo je možné toto zasielať už len dospelému synovi. Ďakujem.
ika
 
Príspevky: 230

Re: úprava výživného

Poslaťod Radoslav Prochazka »

Dobrý deň,
Radil by som vám obrátiť sa na súd so žiadosťou o zmenu vyživovacej povinnosti a v takom prípade už nebude účastníkom konania matka, ale syn. Potom sa v rámci pojednávania resp. aj pred ním môžete s manželovým synom dohodnúť o zmene podmienok – tak o výške výživného ako aj o poukazovaní prostriedkov k synovým rukám. Do toho času je potrebné rešpektovať predchádzajúce rozhodnutie súdu.
Radoslav Prochazka
 
Príspevky: 210


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» doc. JUDr. Radoslav Procházka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia