Ako spravne napisat vypoved????

[ img ]

Právna poradňa je zameraná na problematiku súvisiacu s tehotenstvom, materstvom, rodičovstvom, deťmi a súvisiacimi rodinno-právnymi a pracovno-právnymi vzťahmi.

Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Do pozornosti Vám odporúčame knižku PRÍRUČKA PRE RODIČA - začiatočníka, ktorej spoluautorkou je aj JUDr. Soňa Glezgo.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Ako spravne napisat vypoved????

Poslaťod Monika »

Dobry den,pani Sona...,
Chcela by som poprosit o radu ako spravne napisat vypoved...Vo svojom zamestnani som vobec neni spokojna ,a aj ostatne okolnosti ma nutia podat vypoved...Viem ,ze moj terajsi zamestnavatel pravdepodobne nepristupi na vypoved dohodou,a tak mi asi nezostava nic ine len vypoved s dvojmesacnou vypovednou dobou...Chcem sa spytat ,je nejaky vzor,paragraf ako ju spravne napisat??? Ak chcem prac.pomer ukoncit do aprila ,musim ju podat do konca tohto mesiaca???Mozem ju podat aj osobne,alebo len postou???Mozem podat vypoved aj ked som momentalne na PN-ke???.Mam v pripade ,ze dam vypoved ja narok na odstupne???Ak si pocas vypovednej doby nenajdem ine zamestanie ,mala by som narok na podporu ???
Este pre doplnenie prac .pomer mi trva od roku 2001,v roku 2002 az do roku 2008 som bola na MD+RD s detmia do prace som nastupila az ked syn dovrsil tri roky ,a to bolo 18.2.2008..
Moc VAm dakujem za odpoved a prajem pekny den,Monika...
Monika

Poslaťod JUDr. Soňa Glezgo »

Dobrý deň, Monika.

Vzhľadom k tomu, že Váš pracovný pomer trvá dlhšie než 5 rokov, výpovedná doba bude 3 mesiace . Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca. To znamená, že ak podáte a doručíte výpoveď ešte tento mesiac, výpovedná doba začne plynúť 1.mája 2009 a skončí 31.8.2009.

Výpoveď môžete podať poštou, alebo osobne zamestnávateľovi.

Čo sa týka formy a obsahu, je ptorebné označiť zamestnávateľa, uviesť Vaše údaje, odkedy a na akej pozícii pracujete a že podávate výpoveď. Zamestnanec môže podať výpoveĎ aj bez uvedenia dôvodu. Nezabudnite ju podpísať a datovať. Ak ju budete podávať osobne, nechajte si potvrdiť kópiu, ak poštou, posielajte ju doporučene.

Dávka v nezamestnanosti je dávkou sociálneho poistenia a pre vznik nároku je nutné byť v posledných 4 rokoch 3 roky poistený v nezamestnanosti.

Ak dáte výpoveď Vy, nárok na odstupné nevznikne.
JUDr. Soňa Glezgo

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na JUDr. Soňa Glezgo (Právna poradňa)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia