Problémy s písaním

[ img ]

Mgr. B. Vrábelová sa venuje práci s deťmi s poruchami učenia a poruchami správania už od maličkého veku (hyperaktivita, vzdor, agresivita, oneskorený vývin,...)

www.docbibi.sk
Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.

Mgr.Barbora Vrábelová
Sociálno-pedagogická poradňa ASTARTÉ
Slowackého 18
82104 Bratislava
tel: 0911 223 004
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Problémy s písaním

Poslaťod aliaska »

Dobrý deň,
Môj syn je druháčik. Máme problém s písaním. Je ľavák písmo má roztrasené, čo by i nevadilo, ale vynecháva písmenká v slovách. V prvej triede robieval chyby, ale zväčša to boli mäkčene, alebo dĺžne. Teraz napr. nedáva ani bodku a i a v každom slove chyba. Je jedno či opisuje text písaný písaným alebo tlačeným písmom, alebo mu diktujem.
Patrí medzi veľmi komunikatívnych, stále sa zatára a nestíha potom písať. Doma však ho netlačí nič(okrem hry, ktorú má naplánovanú). On od malička nerád kreslil a omaľovával. Ani teraz niejak pekne a dôsledne nevyfarbí obrázok.
Čítanie mu tiež slabšie, ale keď si "natrénuje" tak je to dobré.
aliaska
 
Príspevky: 4118

Re: Problémy s písaním

Poslaťod Mgr. Barbora Vrábelová »

Dobrý deň, môže sa jednať o dyslexiu (vynechávanie písmenok, interpukncie, prehadzovanie písmenok v slove pri písaní aj čítaní ), u druháka sa to už dá s istotou diagnostikovať. Odporúčam vám zájsť za školskou špeciálnou pedagogičku, alebo psychologičkou - ak škola má, ak nie, navštívte pedagogicko-psychologkú poradňu štátnu alebo súkromnú, kde synovi spravia odborné vyštrenia zisťujúce možné poruchy učenia. Ak bude porucha ťažšieho stupňa a odborník uzná za vhodné, aby bol v škole syn zaradený do integrácie, urobte tak. Synčekovi bude poskytná pravidelná pomoc školského špeciálneho pedagóga, ktorý s ním bude pracovať na náprave a zlepšení stavu poruchy učenia. Dyslexia v dnešnej dobe nie je nič neobvyklé, avšak s dieťaťom treba intenzívne pracovať, aby bolo schopné v škole efektívne fungovať. Poradťe sa s odborníkom takisto aj vy, aby ste vedeli syna správne viesť pri domácej príprave do školy. Držím palce :wink:
Mgr. Barbora Vrábelová
 
Príspevky: 201


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na Mgr. Barbora Vrábelová (Sociálno-pedagogická poradňa)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia