očkovať?

[ img ]

Primár - detský pneumológ

Klinika detskej pneumológie a ftizeológie
FNsP Podunajské Biskupice
Krajinská 101
825 56 Bratislava

Prečítajte si článok o RS vírusoch - hrozbe pre nedonosené deti.
Poradňa je neaktívna. Využite ju ako archív zodpovedaných otázok.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

očkovať?

Poslaťod mravcek »

Dobrý deň, rada by som vedela Váš názor. Synček 5,5 roka, porucha imunity, sme doma na rodič. dov. pre dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav užíva už viac ako 2 roky Aerius každé ráno. Pred rokom sme brali na podporu iminity Ribomunil :oops: neviem ako sa to presne píše, ale kontrolné testy neukázali takmer žiadne zlepšenie Ig- čiek.Teraz berieme Brocho- vaxom. Najprv tridsať vkuse a teraz 3 x 10 v prvých dňoch v mesiaci. Dieťa sa narodilo v Bruseli a tam sa deti neočkojú na TBC. Rada by som vedela či ho máme dať očkovať aj počas užívania broncho-vaxomu alebo je lešie počkať až na ukončenie liečby. Posledných desať toboliek máme na august. Chcela som využiť letné mesiace, kedy nebýva tak často chorý.
mravcek

Re: očkovať?

Poslaťod MUDr. Jaroslava Orosová »

Očkovanie proti TBC- BCG vakcinácia, sa v novorodeneckom veku robí už len v niektorých málo krajinách, kam patrí aj Slovensko. Je to pre výskyt nežiadúcich reakcií, ktoré sú veľmi ťažké v prípade závažnej poruchy imunity a možu dieťa ohroziť na živote. Ak Vaše dieťa nebolo očkované a Vy na podaní BCG vakcíny trváte, je potrebné, aby sa Váš imunológ vyjadril, či pri jeho zníženej imunite je vhodné takúto vakcínu podať. Ak bude súhlasiť, je potrebné vykonať skúšku na zistenie protilátok proti tuberkulóze- MTX II- a v prípade jej negativity dať dieťa zaočkovať.
MUDr. Jaroslava Orosová

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na MUDr. Jaroslava Orosová (Poradňa pre imunoprofylaxiu RSV)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia