Operovať pupočný pruh?

[ img ]
detský chirurg
Pracuje na Klinike detskej chirurgie LFUK a DFNsP v Bratislave od roku 1991. Venuje sa najmä vrodeným cievnym ochoreniam a úrazovým poškodeniam ciev detského veku, hrudnej chirurgii a miniinvazívnej chirurgii (laparoskopia, torakoskopia).
Vedie neštátne zdravotnícke zariadenie Euromed, s.r.o., jeho srdcovou záležitosťou je jednodňová chirurgia detského veku, ktorú v spolupráci so Slovenskou asociáciou jednodňovej chirurgie pomohol etablovať na Slovensku.
Návštevníkom „rodinkovského webu“ rád odpoviem, poradím, pomôžem...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Operovať pupočný pruh?

Poslaťod lajdy »

Dobrý deň, moja 9-ročná dcéra má od narodenia malý pupočný pruh, ktorý jej nespôsobuje bolesti ani iné problémy. Naša detská lekárka to doteraz hodnotila ako kozmetickú/estetickú záležitosť, ale po poslednej preventívnej prehliadke nás predsa len poslala k chirurgovi na konzultáciu. Ten navrhol operáciu v celkovej anestéze.
Je operácia naozaj nutná? Otvor je vraj príliš malý na to, aby sa doň dostalo črevo. Prípadnú komplikáciu spomínal chirurg až v tehotenstve. Aké veľké je riziko?
Každú chorobu sme doteraz riešili vždy najskôr "na prírodnej báze", užívanie antibiotík by sa dalo spočítať na prstoch, volíme vždy ten najmenej chemický, umelý prístup. Preto je pre mňa myšlienka na operáciu, anestézu a chirurgický zákrok dosť desivá.
Ďakujem za názor.
lajdy
 
Príspevky: 22

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Jozef Babala, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia