Tehotenstvo a ciproflaxacin RTG

[ img ]
detský chirurg
Pracuje na Klinike detskej chirurgie LFUK a DFNsP v Bratislave od roku 1991. Venuje sa najmä vrodeným cievnym ochoreniam a úrazovým poškodeniam ciev detského veku, hrudnej chirurgii a miniinvazívnej chirurgii (laparoskopia, torakoskopia).
Vedie neštátne zdravotnícke zariadenie Euromed, s.r.o., jeho srdcovou záležitosťou je jednodňová chirurgia detského veku, ktorú v spolupráci so Slovenskou asociáciou jednodňovej chirurgie pomohol etablovať na Slovensku.
Návštevníkom „rodinkovského webu“ rád odpoviem, poradím, pomôžem...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Tehotenstvo a ciproflaxacin RTG

Poslaťod JaMaCur »

Dobrý deň,
chcem sa opýtať od 1.4. - 5.4. som užívala antibiotika ciprofloxacin na zápal močového mechúra. V tom čase asi 1/2 dni pred skončením antibiotík sme mali nechránený pohlavný styk s manželom. Dnes som v 5 tt. Chcem sa opýtať či užívanie antibiotík v takomto skorom štádiu môže mať negatívny vplyv na dieťatko. Rovnako som 11.4. absolvovala RTG zuba (mala som na sebe ochrannú plachtu) nakoľko som ešte nevedela o tehotenstvo. Môže to uškodiť?
Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.
JaMaCur

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Jozef Babala, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...