Neuzavretý krčok

[ img ][ img ]

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Neuzavretý krčok

Poslaťod zuzanadobosova »

Dobrý deň. Chcem Vás pekne poprosiť o radu a názor. Som 7 mesiacov po spontánnom pôrode, bez komplikácií - až na to, že otváranie a skracovanie krčka trvalo asi 15 hodín od začiatku kontrakcií. Včera som sa u gynekologičky dozvedela, že sa mi neuzavrel krčok a ostal otvorený na takmer 2 palce + je slabučký. Vraj došlo zrejme k jeho roztrhnutiu počas pôrodu a súčasná diagnóza je následkom toho. Spomínala mi, že je možné "zreparovať ho", ale keďže som spomenula, že o 2 roky by sme chceli 2.bábätko, nemá to vraj teraz zmysel. Tiež povedala, že mi nevie povedať riziká pre mňa i dieťa, ktoré tento problém predstavujú. Vraj sa to rieši za pochodu nie preventívne vopred. Chcem sa opýtať akým zákrokom je možné pomôcť mi a či nie je rozumnejšie podstúpiť ho a až následovne otehotnieť. Logika mi dáva, že slabý krčok - zlý krčok. Predčasné pôrody či potraty nemám v anamnéze, mám 25 rokov a žiadne zdravotné problémy.

Ďakujem za odpoveď!
zuzanadobosova

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...