PMS + akne na krku

[ img ][ img ]

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

PMS + akne na krku

Poslaťod erika123 »

dobry den,
chcela by som sa Vas poprosit o vas nazor a radu... mam 33 rokov a priblizne rok mam strasne stavy priblizne od ovulacie az po zaciatok cyklu - tlaky, bolesti hlavy, nervozita az depresia, zavrate a v poslednom case aj akne - vyrazky na krku, pod usami a dlhsie svetle chlpky na brade a tmavsie v okoli bradaviek.. akonahle sa mi dostavi cyklus som opat ako znovuzrodena plna energie.. co by som mala robit? moze to byt sposobene hormonalnou nerovnovahou? moze mi moj gynekolog dat urobit hormonalne testy, alebo sa mam obratit na endokrinologa? poradite mi, prosim..
vopred vam velmi pekne dakujem za vas cas a vzacne rady.
erika123

Re: PMS + akne na krku

Poslaťod MUDr. Karol Javorka »

Dobrý deň. Pokiaľ sa jedná o súvislosť s menštruačným cykom, bude to najskôr vplyvom Vašich ženských hornónov. Určite by bolo zaujímavé skontrolovať Váš hormonálny profil v jednotlivých fázach cyklu. To môže vyšetriť aj Váš gynekológ. Podľa výsledku a príznakov by potom bolo možné riešiť Váš stav hormonálnou substitúciou.
MUDr. Karol Javorka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia