Sarapis

[ img ][ img ]

Ambulantný gynekológ v gynekologickej ambulancii Javorka, s.r.o.
V našej poradni Vám radi odpovieme na otázky súvisiace s gynekologickými ochoreniami, tehotnosťou, pôrodom aj obdobím šestonedelia.

Archív zodpovedaných otázok od roku 2005 nájdete TU
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Sarapis

Poslaťod Jaruška »

Dobrý deň, pán doktor,

chcela by som Vás požiadať o názor. V mnohých diskusiách čítam, ako preparáty s obsahom materskej kašičky dopomohli k otehotneniu. Myslíte, že na tom naozaj aspoň niečo bude? Mám na mysli konkrétne, či myslíte, že môžu pomôcť pri anovulačných cykloch, pri ľahších formách porúch cyklu?

Veľa sa hovorí o Sarapise, ktorý je vraj pôvodne určený pre ženy v klimaktériu. Myslíte, že je vhodné skúsiť najprv takéto preparáty, až potom nasadiť hormonálne prípravky? Alebo že by takéto prípravky mohli pomôcť súbežne s chemickými liekmi, napríklad pri rôznych formách asistovanej reprodukcie? Alebo je to skôr iba taký farmaceutický biznis?

Pýtam sa aj z toho dôvodu, lebo mnoho žien má strach pred zásahmi do organizmu (priberanie, rozladenie prirodzeného, hoci nie ukážkového cyklu, zmeny nálad atď.), akými sú chemické hormonálne prípravky používané napríklad pri asistovanej reprodukcii. Stojí za to vyskúšať najprv nejaký kvalitný prírodný produkt ? (A existuje vôbec taký?)

Som skeptická.

Vopred ďakujem. Jarmila
Jaruška
 
Príspevky: 2351

Re: Sarapis

Poslaťod MUDr. Karol Javorka »

Dobrý deň. Myslím si, že veľmi dôležité je príšsť na príčinu prečo sa Vám otehotnieť nedarí. Nemyslím si, že je najvhodnejšie spoliehať sa len fytoterapiu. Pokiaľ vyšetrenia preukážu závažnejší problém, bolo by naúčelnejšie použiť účinejšie farmakologické syntetické prípravky.
Nemysíl si, že by ste mali byť skeptická. Veľa porúch a problémov sa dá dnes veľmi elegantne vyriešiť.
MUDr. Karol Javorka
 
Príspevky: 3960


vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Späť na ⇒» MUDr. Karol Javorka, PhD.

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron